همشهری آنلاین: استاندار کرمانشاه اعلام کرد: وزارت کشور عراق با بازگشایی مرز خسروی برای تردد زائران اربعین حسینی موافقت کرده که پس از تایید هیات وزیران آنها اربعین امسال زوار از مرز خسروی راهی کربلا می‌شوند.

عراق با بازگشایی مرز خسروی موافقت کرد

به گزارش خبرنگار ایرنا، هوشنگ بازوند، روز پنجشنبه در حاشیه نشست شورای برنامه ریزی استان که در استانداری کرمانشاه برگزار شد، در جمع خبرنگاران گفت: روز گذشته (چهارشنبه) در قالب هیاتی به ریاست وزیر کشور راهی بغداد شدیم و با وزیر کشور عراق دیدار و گفت و گو کردیم.

وی افزود: در این نشست در رابطه با امنیت مرز، تامین امنیت زائران اربعین حسینی و بازگشایی مرز خسروی برای تردد زائران بحث و گفت و گو شد.

بازوند ادامه داد: در این نشست وزارت کشور عراق به عنوان متولی مرزهای این کشور، با موضوع بازگشایی مرز خسروی موافقت کرد و قرار شد که این موضوع را برای نهایی شدن در هیات وزیران عراق مطرح شود.

استاندار کرمانشاه عنوان کرد: در صورتی که این موضوع در هیات وزیران کشورعراق نیز تایید شود مرز خسروی برای تردد زائران اربعین حسینی امسال بازگشایی خواهد شد.

مرز خسروی نزدیکترین منطقه کشور به بغداد، کربلا، کاظمین و سامراست که تا بغداد پایتخت عراق 190، نجف 380، کربلا 300، کاظمین 203 و تا سامرا 326 کیلومتر فاصله دارد.

کد خبر 415598

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

وبگردی