همشهری آنلاین: مقامات ژاپن به علت وقوع طوفان جبی در سواحل مرکزی غرب این کشور صدها پرواز را لغو کردند و به یک میلیون نفر توصیه کردند تا منطقه را تخلیه کنند.

طوفان جبی ژاپن

به گزارش يورو‌نيوز، طوفان جبی که در زبان کره‌ای به معنی "قورت دادن" است از آخرین پدیده‌های آب و هوایی است که در طی این تابستان به دنبال گرمای شدید، باران، سیل و رانش زمین به ژاپن می‌رسد.

تلويزيون ملي ژاپن، امروز (13 شهريور) اعلام کرد که این طوفان قربانی برجای نگذاشته است و تنها چند نفر به صورت سطحی دچار مصدومیت شده‌اند. به گزارش این تلویزیون سطح دریا به بالاترین سطح خود از سال ۱۹۶۱ رسیده است به طوری که باند پرواز فرودگاه بین المللی کانسای را سراسر آب پوشانده است.

طوفان جبی ژاپنبندر آكي در ژاپن بر اثر طوفان جبي. عكس از رويترز

در همين حال رويترز در اين خصوص گزارش داد؛ باد شدید طوفان جبی منجر به برخورد یک کشتی تانکر به وزن ۲۵۹۱ تن به یک پل در شهر کانسای شد. در این تصادف پل آسیب دید و چون تانکر خالی بود، سرنشینانش جان سالم به در بردند.

با شدت یافتن باد و باران، مقامات مدیریت بحران به یک میلیون نفر از ساکنان منطقه طوفان زده توصیه کردن شهر خود را تخلیه کنند.

بنا بر گزارش رويترز، شدت وزش باد در برخی نقاط به ۲۰۸ کیلومتر در ساعت رسید.

طوفان جبی ژاپنتلاطم جريان آب در شهر نيسنوميا ژاپن بر اثر طوفان جبي. عكس از رويترز

تصاویر منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی حاکی از آن است که سقف قسمتی از ایستگاه راه آهن کیوتو فرو ریخته است.

تلویزیون ملی ژاپن اعلام کرد که بیش از ۷۰۰ پرواز و برنامه حرکت قطار لغو شده است و جریان برق ۱۷۷ هزار خانه در غرب ژاپن قطع شده است.

طوفان جبی ژاپنآسيب ديدن ساختماني در اوزاكا بر اثر طوفان جبي. عكس از رويترز

طوفان جبی به پایتخت ژاپن نرسید و انتظار می‌رود توکیو تنها با بارش شدید باران و وزش باد روبرو شود.

کد خبر 415438

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =