شنبه ۳ شهریور ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۲
۰ نفر

همشهری‌آنلاین: معاون نظارت شورای شهر تهران از افزایش تعداد پرونده املاکی که بدون رعایت ضوابط حق بهره‌برداری از آنها به دیگران سپرده شده‌بود، خبر داد.

افشین حبیب‌زاده، معاون نظارت شورای شهر تهران در گفت‌وگو با ایسنا، درمورد آخرین وضعیت باز پس‌گیری املاک شهرداری تهران که حق بهره‌برداری از آنها به افراد غیر سپرده شده‌است، گفت: شورای شهر تهران در مصوبه‌ای به شهرداری تهران ابلاغ کرد که در مورد املاکی که به دیگران واگذار کرده است گزارشی ارائه کند که این مسئله فارغ از موضوع پرونده‌ای است که تحت عنوان املاک نجومی معروف شده‌است.

افشين حبيب‌زاده با بیان این‌که در بررسی‌های اولیه مشخص شد که بدون رعایت ضوابط بهره‌برداری هزار و 300 ملک با ارزش‌های مختلف و در مناطق مختلف به افراد غیر سپرده شده‌است که بعد از کشف این تعداد، بررسی‌ها دقیق‌تر ادامه پیدا کرد و در مرحله دوم مشخص شد که تعداد املاکی که حق بهره‌برداری از آن به دیگران سپرده شده به عدد هزار و 450 ملک رسیده‌است و بر اساس آخرین آماری که از اداره املاک اخذ کردم متوجه شدیم که تعداد املاکی که حق بهره‌برداری از آنها به دیگران سپرده شده به عدد هزار و 600 رسید که قطعا بررسی‌ها برای واکاوی ابعاد دیگر و احتمالا شناسایی املاک دیگر ادامه دارد.

او با بیان این‌که البته در این میان سختی‌هایی نیز وجود دارد، گفت: ممکن است اطلاعات برخی از املاک حالا حالاها به دست نیاید و امکان دارد ملکی واگذار شده باشد اما مدرکی نداشته باشیم و حتی ندانیم که این ملک برای شهرداری است.

معاون نظارت شورای شهر تهران گفت: یک فرض وجود دارد که امکان دارد برخی اسناد مفقود شده‌باشند. البته این یک فرض است و وظیفه ماست که در طول چهار سالی که در شورای شهر هستیم تمام املاک شهرداری را تا آنهایی که می‌توانیم شناسایی و سازماندهی کنیم.

حبیب‌زاده با بیان این‌که املاکی که به حق واگذار شده‌اند و کاربری آنها نیز تغییر نکرده باید مصوبه‌ شورا اخذ کنند، گفت: املاکی که به ناحق واگذار شده و یا تغییر کاربری داده‌اند نیز پس گرفته خواهد شد.

او افزود: قوه قضاییه پیگیری جدی در این پرونده داشته است و از آنها تشکر می‌کنیم. در حال حاضر ۱۰۰ پیگیری قضایی برای بازپس‌گیری املاک انجام شده است و تمام تلاش خود را انجام خواهیم داد تا این سرمایه‌های شهر به بیت‌المال برگردند.

حبیب‌زاده افزود: ساماندهی املاک را یکی از رسالت‌های بزرگ خود می‌دانیم و سعی داریم در این مدت باقیمانده نسبت به ساماندهی این مهم اقدام کنیم.

کد خبر 414511

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار شورای شهر

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha