همشهری آنلاین: معاون اول رئیس جمهوری گفت : شرایط کشور، شرایطی نیست که دولت تضعیف شود، تضعیف دولت، تضعیف ایران و نظام را به دنبال دارد و هر کس که دلسوز ایران و اسلام است برای بهتر اداره شدن کشور کمک کند.

جهانگیری

اسحاق جهانگیری  در بازدید از سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی درمورد تجمع پنج شنبه گذشته ( 25 مرداد) در قم که شعارهایی در راستای تخریب دولت در آن داده شد، اظهارداشت: پس از هشتم یا نهم دی ماه گذشته روزی که نخستین تظاهرات در مشهد آغاز شد، در یک جلسه سیاسی بیان کردم که براساس خبرهایی که داریم این تجمعات را کسانی راه می‌اندازند که بعدا دود این اتفاقات به چشم خودشان می‌رود.

وی افزود: بسیاری از این جمله تعجب کردند، زمان زیادی نگذشت در حدود چهار یا پنج روز بعد همه فهمیدند که این تظاهرات چه اشتباهی بوده است.

معاون اول رییس جمهوری خاطرنشان کرد: فرصت برای نقد دولت و شعار دادن علیه آن زیاد است، ولی نباید در این شرایط که آمریکا جنگ اقتصادی علیه ایران به راه انداخته است دولت را تضعیف کرد. جهانگیری تصریح کرد: به صورت طبیعی فرمانده مبارزه با این جنگ اقتصادی، دولت و رییس جمهوری است، تضعیف جبهه داخلی بخصوص کسانی که میدان دار مبارزه با این جنگ اقتصادی هستند، به نفع طرف مقابل می‌شود. وی یادآور شد: حتی اگر این شعارها و جلسات از سر دلسوزی باشد قطعا به ضرر مردم خواهد بود.

  • پیگیری‌ها برای جلسه بزرگان نظام در حال انجام است

معاون اول رییس جمهوری همچنین در پاسخ به سوالی درباره اظهارات چندی پیش وی مبنی بر این که بزودی شاهد برگزاری جلسه بزرگان نظام خواهیم بود، گفت: ان شاءالله به زودی شاهد اتحاد و اجماع خوبی در کشور خواهیم بود، هر چه از آن زمان که این حرف را زدم، می‌گذرد اعتقادم به این موضوع بیشتر می‌شود. جهانگیری تصریح کرد: پیگیری‌هایی در این زمینه انجام دادم، امیدوارم که به زودی نتیجه دهد، در صورت نتیجه دادن این پیگیری‌ها اطلاع رسانی می‌شود.

  • فسادهای بزرگی در گذشته رخ داد

وی در پاسخ به سوالی درباره برخی افراد که مسئولیت دولت قبل از دولت تدبیر و امید را در اختیار داشتند و امروز مدعی هستند که دولت دوازدهم باید استعفا کند، گفت: این حرف‌ها را بیشتر شوخی می‌بینم، زمانی در گذشته مسیر اشتباه طی شده است به جای این که آن زمان از مسیر اشتباه حمایت می‌شد باید با آن اشتباهات برخورد می‌شد.

معاون اول رییس جمهوری خاطرنشان کرد: آنان در گذشته بانی فسادهای بدی در کشور شدند، فسادهای تلخ و بزرگی در کشور رخ داد مسئولان عالی رتبه کشور در آن زمان به نوعی درگیر این موضوع بودند، در گذشته برخی مقامات دستگیر شدند، اگر به آن پرونده‌ها رسیدگی می‌شد امروز چنین حرف‌هایی را به دنبال نداشت.

جهانگیری افزود: زمانی که تعلل و کوتاهی در انجام وظایف دستگاه‌هایی که باید اقداماتی را انجام دهند، می‌شود، طرف این حرف‌ها را می‌زند، این حرف‌ها نتیجه ندارد و ما باید همان مسیر صحیح را برویم.

کد خبر 414079

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار دولت

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

دیدگاه خوانندگان

وبگردی

اخبار بازار و کسب و کار