همشهری‌آنلاین: شهردار تهران در بازدید صبحگاهی شنبه ۲۷ مرداد خود از روند تکمیل پروژه تونل ارش-اسفندیار از تکمیل و درخصوص افتتاح سه پروژه شهری تا پایان شهریور ابراز امیدواری کرد.

محمدعلی افشانی، شهردار تهران صبح شنبه 27 مرداد هنگام بازديد از تونل آرش-اسفنديار گفت‌: خوشبختانه بعد از بازدید قبلی شاهد آن هستیم که ساخت پروژه‌ تونل سرعت یافته‌است.

به‌ گزارش ‌ایسنا، محمدعلي افشاني با اشاره به این که این تونل هزار و 400 متر است که ترافیک را از شرق اتوبان مدرس به سمت بزرگراه آیت‌الله هاشمی رفسنجانی هدایت می‌کند، خاطرنشان کرد: این پروژه‌ پیشرفت 95 درصدی داشته‌است.

افشانی گفت: اعتبار این پروژه‌ 240 میلیارد تومان است که 190 میلیارد تومان آن پرداخت شده است. امیدواریم قبل از شروع آغاز سال تحصیلی جدید این پروژه‌ به بهره‌برداری برسد.

شهردار تهران در ادامه‌ درباره تقاطع غیر همسطح مدرس به الهیه توضيح داد: رانندگانی که از مدرس جنوب تردد می‌کنند می‌توانند از این تقاطع غیر همسطح برای ورود به الهیه استفاده کنند. طول این پروژه‌ 450 متر است و اعتبار آن 22 میلیارد تومان تخمین زده شده‌است، این پروژه‌ از لحاظ حجم کوچک است، اما تاثیر زیادی در کاهش بار ترافیکی بزرگراه مدرس دارد.

افشانی گفت: اگر مشکلی در این زمینه ایجاد نشود بنا به گفته شهردار منطقه و پیمانکار ،این تقاطع غیر همسطح نیز تا آخر شهریور ماه افتتاح می‌شود.

شهردار تهران سپس  از پروژه‌ ادامه‌ بزرگراه صیاد شیرازی در قسمت شمالی بازدید به عمل آورد و گفت‌: ساخت ادامه‌ بزرگراه صیاد شیرازی به طول هزار و 300 متر در دست اجراست که صیاد شیرازی را به بزرگراه ارتش متصل می‌کند.

او با اشاره به این‌که این پروژه‌ دارای رمپ و لوپ دسترسی به بزرگراه امام علی (ع) است، خاطر نشان کرد: البته همین هزار و 300 متر را پیمانکار متعهد شده است تا 31 شهریور ماه به اتمام برساند.

افشانی با بیان این که این پروژه‌ دو سال تعطیل بوده است و به تازگی ساخت ادامه‌ آن آغاز شده است، بیان‌ کرد: این پروژه‌ پیشرفت فیزیکی خوبی داشته است و امیدواریم که پیمانکار بتواند در زمان مقرر آن را به اتمام برساند.

شهردار تهران گفت: اعتبار ساخت این پروژه 40 میلیارد تومان بوده است.اما مجموع اعتبار ساخت قسمت شمالی بزرگراه صیاد شیرازی به ارتش مجموعا 126 میلیارد تومان بوده است.

او در ادامه‌ این بازدید با بیان این‌که این پروژه‌ 81 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است، ابراز امیدواری کرد که پیمانکار تا 31 شهریور ماه آن را تكميل كند.

شهردار تهران همچنین در مورد تعیین تکلیف مدیرعامل بانک شهر نیز گفت:‌ اعضای هیات مدیره معرفی شده و مراجع ذیصلاح در حال‌ بررسی صلاحیت آنها هستند، به محض این که اعضای هیات مدیره تعیین تکلیف شود در جلسه‌ای مساله مدیرعامل نیز رفع می‌شود.

او در پایان صحبت‌های خود و در پاسخ به سوال ایسنا در خصوص پروژه‌‌های عمرانی آینده، نیز گفت‌: به زودی بازدیدی از خط 6 مترو خواهم داشت و به شما اعلام خواهم کرد که چه تعداد پروژه‌ دیگر و چند ایستگاه افتتاح خواهد شد.

او همچنین در مورد قانون منع به کارگیری بازنشستگان و تعیین تکلیف شهردار تهران بر اساس این قانون، گفت‌: فعلا مصوبه به مجلس شورای اسلامی برگشت داده شده تا ایرادها بر طرف شود و بعد از نهایی شدن این مصوبه توسط شورای نگهبان باید دید شامل حال چه کسانی خواهد شد.

به‌ گزارش ‌ایسنا، در این بازدید رئیس شورای اسلامی شهر تهران، معاون فنی عمرانی شهرداری و شهردار منطقه 3، افشانی را همراهی می‌کردند.

کد خبر 413907

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha