همشهری‌آنلاین: مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از احتمال وزش باد نسبتا شدید در جنوب استان‌های سمنان و تهران، شمال اصفهان و برخی نقاط قم و مرکزی طی سه روز آینده خبر داد و افزود: بیشترین و کمترین دمای تهران ۳۶ و ۲۶ درجه سانتیگراد خواهد بود.

احد وظیفه، مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار داشت: طی سه روز آینده در استان‌های ساحلی خزر، بارش باران و گاهی وزش باد پیش‌بینی می‌شود. شدت بارش طی امروز سه‌شنبه 23 مرداد و چهارشنبه 24 مرداد در استان گیلان خواهد بود.

احد وظيفه افزود: امروز و فردا دریای خزر به ویژه بخش‌های غربی آن مواج پیش‌بینی می‌شود. در ساعات بعد از ظهر امروز و فردا در بخش‌های شمالی آذربایجان‌های شرقی و غربی، برخی نقاط اردبیل و دامنه‌های البرز مرکزی شاهد رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقتی خواهیم بود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با تاکید بر این‌که در سه روز آینده تداوم وزش باد و گرد و خاک را در شرق کشور خواهیم داشت، افزود: در بعضی ساعات در منطقه زابل وزش باد با طوفان گرد و خاک همراه خواهد بود. همچنین در این مدت در جنوب استان‌های سمنان و تهران، شمال اصفهان و برخی نقاط قم و مرکزی در بعضی ساعات وزش باد نسبتا شدید پیش‌بینی می‌شود.

به گفته وظیفه بعد از ظهر فردا (چهارشنبه 24 مرداد) و طی روز پنجشنبه 25 مرداد غرب و مرکز خلیج فارس مواج خواهد بود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در پایان ضمن اشاره به کاهش دمای تهران در مورد وضعیت جوی این شهر اظهار کرد: آسمان تهران فردا و پس فردا چهارشنبه و پنجشنبه (24 و 25 مرداد) صاف، گاهی همراه با وزش باد پیش‌بینی می‌شود. بیشترین و کمترین دمای تهران طی دو روز آینه 36 و 26 درجه سانتیگراد خواهد بود.

کد خبر 413612

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار