همشهری آنلاین: رئیس سازمان غذا و دارو به شرکت‌های دارویی اولتیماتوم داد و گفت: شرکت‌هایی که شرطی فعالیت کنند، حذف می‌شوند.

دکتر غلامرضا اصغری

به گزارش مهر، غلامرضا اصغری در مراسم تکریم و معاوفه مدیرکل دارو و موادمخدر سازمان غذا و دارو، با اشاره به شرایط حساسی که به دنبال تحریم‌ها در کشور به وجود آمده است، اظهارداشت: حوزه دارو یکی از مسائلی است که هم دشمن برای ایجاد فشار مورد توجه قرار می‌دهد و هم مردم حساسیت زیادی برای تامین داروی مصرفی دارند.

وی افزود: مردم نسبت به تامین اقلام دارویی حساس و نگران کمبود هستند که عکس العمل آنها باعث بالارفتن میزان تقاضا شده و تامین را به صورت کمبود نشان می دهد.

رئیس سازمان غذا و دارو با اشاره به اینکه در درگیری اقتصادی نوک پیکان به سمت دارو نشانه رفته است، عنوان کرد: با برنامه ریزی مناسب و بکارگیری افراد زبده و باتجربه می توان در شرایط حساس سریع تر و با مراقبت بیشتری عمل کرد.

وی با بیان اینکه چگونگی پاسخ به بازار دارویی بسیار مهم است، تصریح کرد: موضوع دارو در تمام جلسات ستاد تدابیر ویژه دنبال می شود که امیدواریم با مدیریتی که در این زمینه به صورت همه جانبه و بین بخشی اعمال می شود، با کمترین عارضه از این شرایط سخت عبور کنیم.

اصغری با تاکید بر اینکه با افراد خاطی در زمینه، واردات، تولید و توزیع دارو به شدت برخورد می شود، عنوان کرد: با شرکت های تولیدکننده اتمام حجت کرده ایم که با جدیت فعالیت کنند، چراکه در این شرایط مسئولیت اجتماعی بر عهده دارند و اگر شرطی اقدام کنند، حذف خواهند شد.

وی ادامه داد: لیستی اعلام شده است که مبنی بر آن برخی از شرکت ها ارز دولتی دریافت کرده اما کالا وارد نکرده اند؛ این موضوع اصلا موجه نیست و باید با متخلفان برخورد شود.

رئیس سازمان غذا و دارو، با تقدیر از خدمات و تلاش‌های دکتر برندگی در مدت زمان حضور در اداره کل دارو و مواد تحت کنترل سازمان که به سمت معاون توسعه مدیریت و منابع منصوب گردیده، تجربیات دکتر عبده زاده را برای تداوم مسیر عبور از شرایط تحریمی ارزنده عنوان کرد و گفت: تامین دارو در وضعیت کنونی یکی از مسائل حساس به شمار می رود و قبول کردن این مسئولیت در اداره کل دارو، در درجه اول نشان ازخود گذشتگی و ایثار با هدف خدمت به مردم، کشور و بیماران است که امیدواریم با همکاری یکدیگر به بهترین نحو داروی مورد نیاز بیماران را تامین کنیم.

دکتر محمد عبده زاده در این مراسم به عنوان مدیرکل امور دارو و مواد تحت کنترل و دکتر اکبر برندگی به عنوان معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان غذا و دارو منصوب شدند.

کد خبر 413479

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =