همشهری آنلاین: مدیر امور بین‌الملل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) گفت: خودروسازان برزیلی برای ورود به بازار خودروهای کار و تجاری ایران اعلام آمادگی کرده‌اند.

به گزارش اقتصادآنلاین، سیدعلی عراقچی از دیدار سفیر و نمایندگان خودروسازان سنگین برزیل با رییس هیات عامل ایدرو که معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت است، خبر داد.

عراقچی افزود: سفیر برزیل به عنوان نماینده تام الاختیار دولت این کشور در دیدار با «منصور معظمی» آمادگی دولت خود را برای همکاری با ایران در زمینه سرمایه گذاری مشترک، تامین منابع مالی و حمل و نقل بویژه خودروهای تجاری اعلام کرد.

نمایندگان خودروسازان برزیلی در این نشست با اشاره به قابلیت های بالای این کشور در حوزه تولید ناوگان حمل و نقل مسافری و تجاری، از تصمیم جدی خودروسازان برزیل برای ورود به بازار خودروهای کار و تجاری در ایران سخن گفتند.

به گفته عراقچی، نمایندگان خودروسازان سنگین برزیل اعلام کردند حجم تولید خودروهای سنگین شرکت های ولوو و ایویکو مستقر در این کشور از حجم تولید کارخانه های مستقر در اروپا بیشتر است و تامین کامل قطعات منفصل (سی.کی.دی) را ممکن دانستند.

مدیر امور بین الملل ایدرو ادامه داد: دولت برزیل در قالب کمیته سرمایه گذاری تجارت خارجی (کامکس) و مرکز تجارت توسعه سرمایه گذاری (اپکس) به سفیر این کشور برای ایجاد روابط تجاری بویژه در بخش خودرو نمایندگی تام داده؛ به گونه ای که برزیل در گام نخست این همکاری ها تا سقف یک میلیارد و 200 میلیون یورو فاینانس در نظر گرفته است.

به گفته عراقچی، در ماه جاری هیات‌های کارشناسی بانکی و فنی برای ادامه مذاکرات و چگونگی تعامل به ایران می‌یند. صنایع خودروسازی برزیل در چند سال گذشته به رکورد تولید سالیانه چهار میلیون دستگاه در سال دست یافت و به تبع آن صنایع قطعه سازی این کشور نیز رشد قابل توجهی تجربه کردند.

ایران در گذشته شریک خوبی برای صنایع برزیل بوده اما این همکاری ها به دلیل تحریم ها و اعمال فشارهای اقتصادی دچار وقفه شد و تجارت و همکاری دوجانبه به طور تقریبی به صفر رسید.

کد خبر 412702

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار ثبت نام و قیمت خودرو

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha