همشهری آنلاین: سفیر ایران در انگلیس از تلاش چهار کشور برای برگرداندن ایران به لیست سیاه FATF خبرداد و گفت: اگر ایران نتواند دراین زمینه به یک جمع بندی مناسب دست یابد ممکن است با دست خودمان نظام بانکی و مالی را دچار تحریم‌های تحمیلی کنیم.

بعیدی نژاد

به گزارش ايرنا، حمید بعیدی‌نژاد با بیان اینکه موضوع FATF امروز به عنوان یکی از اولویت‌های سیاست اقتصادی کشور در ابعاد مختلف مورد بحث قرار گرفته است، افزود: خوشبختانه پس از بحث های زیادی که درباره FATF صورت گرفته مفاهمه بیشتری بین مخالفان و موافقان شکل گرفته و بسیاری از مطالب روشن شده است.

سفیر ایران در انگلیس ادامه داد: موضوع FATF در مجلس به صورت شفاف و کارشناسانه مورد بحث قرار گرفته است که با توجه به اهمیت موضوع امیدوارم تصمیم مقتضی اتخاذ شود.

وی با اشاره به مشکلاتی که برای برجام ایجاد شده و اعمال تحریم‌های آمریکا علیه ایران اظهار داشت: اگر ایران نتواند درباره FATF به یک جمع بندی مناسب دست یابد ممکن است به این موضوع منجر شود که با دست خودمان نظام بانکی و مالی را دچار تحریم های تحمیلی کنیم.

بعیدی نژاد یادآور شد: در آخرین جلسه که در پاریس برگزار شد آمریکا، اسرائیل، عربستان و آرژانتین تلاش زیادی کردند که ایران را دوباره به لیست سیاه بازگردانند.

سفیر ایران در انگلیس در عین حال گفت: خوشبختانه کشورهایی که ارتباطات خوبی با ایران دارند با تلاش‌های این 4 کشور مقابله کردند و در نهایت اجلاس تصمیم گرفت که زمان سه ماهه به ایران دهد تا ایران به جمع بندی نهایی برسد.

وی ابراز امیدواری کرد: با این بحث‌های کارشناسی به یک تصمیم متعادل و مناسبی برسیم تا نظام مالی و بانکی کشور بتواند از امکاناتی که در سطح جهانی وجود دارد بهره مند شود.

کد خبر 412429

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =