همشهری آنلاین: عضو کمیسیون فرهنگی مجلس از انتخاب هیأت رئیسه کمیته تحقیق و تفحص از باشگاه‌های فرهنگی ورزشی وابسته به وزارت ورزش و جوانان خبر داد.

کمیته تحقیق و تفحص از سرخابی‌ها

سیدصادق طباطبایی‌نژاد در گفت‌وگو با خانه ملت در تشریح نشست امروز(یکشنبه 7 مرداد) کمیته تحقیق و تفحص از باشگاه‌های فرهنگی ورزشی وابسته به وزارت ورزش و جوانان، گفت: پس از رأی مثبت مجلس به این طرح تحقیق و تفحص، 15 نفر عضو هیأت تحقیق و تفحص به انتخاب اعضای کمیسیون و با حکم رئیس مجلس برگزیده شدند و نحستین نشست این کمیته برگزار شد.

نماینده مردم اردستان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در نخستین نشست کمیته اعضای هیأت رئیسه با حضور تمامی اعضا برگزیده شدند، افزود: بر این اساس سیدصادق طباطبایی‌نژاد نماینده اردستان رئیس، همچنین جمشید جعفرپور نماینده لارستان به عنوان نایب رئیس اول کمیته، اصغر مسعودی نماینده نیریز و استهبان به عنوان نایب رئیس دوم و طیبه سیاوشی شاه عنایتی نماینده مردم تهران به عنوان دبیر این کمیته انتخاب شدند.

وی با بیان اینکه این تحقیق و تفحص با هدف بررسی منابع، مصارف و نحوه مدیریت باشگاه‌های فرهنگی ورزشی وابسته به وزارت ورزش و جوانان در ۱۰ سال اخیر به ویژه دو باشگاه استقلال و پرسپولیس انجام می‌شود، افزود: برای نخستین گام کمیته با همراهی کارشناسان مجلس وارد تحقیق و بررسی موضوع تحقیق و تفحص می‌‎شوند.

رئیس کمیته تحقیق و تفحص از باشگاه‌های فرهنگی ورزشی وزارت ورزش و جوانان ادامه داد: بر اساس آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی، هیات تحقیق و تفحص ۶ ماه برای انجام تفحص و ارائه گزارش کتبی به کمیسیون فرهنگی و صحن مجلس فرصت دارند و در صورت کمبود زمان، با تصویب کمیسیون فرهنگی، مهلت این کمیته سه ماه نیز تمدید خواهد شد.

کد خبر 412149

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار