چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۷ - ۰۴:۳۸
۰ نفر

همشهری‌آنلاین: شهروندان آمریکایی، ما ملت بسیار احمقی هستیم.

به گزارش ایسنا،  دانا میلبنک با این مقدمه در مطلبی کنایه‌آمیز در واشنگتن‌پست نوشته است: «من می‌دانم که اوضاع به همین روال است. زیرا دونالد ترامپ بارها به ما اطلاع داده که "ملتي احمق" هستیم. او این نظر را دست‌کم در ۹ موقعیت مختلف از زمان آغاز کمپین انتخابات ریاست‌جمهوری خود تاکنون مطرح کرده است.

او البته پس از نشست ناتو به ما یادآوری می‌کند که خودش فردی "نابغه" است. همچنین رئیس‌جمهور ما این نظر خردمندانه را دارد که آمریکا توسط "افراد احمق" رهبری شده و "قوانین ما بسیار فاسد و احمقانه هستند". ما درباره تجارت احمق بوده‌ایم. ما درباره برخورد با عراق، ایران، چین، مکزیک، کانادا، اروپا و مسلمانان احمق بوده‌ایم. ما ابلهانه‌ترین قوانین مهاجرتی را داریم. علاوه بر این‌ها ترامپ موضوع‌هاي دیگری را هم احمقانه تلقی می‌کند؛ از جمله اف‌بی‌آی، لیگ ملی فوتبال، کارکنان کاخ سفید، دموکرات‌ها و خبرنگاران.

ترامپ به تازگی در جمعی از حامیان خود گفت که "ما بسیار احمق هستیم" و آنها خندیدند. او همچنین در جمع دیگری از حامیانش این جمله را به زبان آورد که "شما احساس حماقت می‌کنید، غیر از این است؟".

با این حال ما در برخورد با روسیه بیش از همه موارد دیگر سفاهت به خرج داده‌ایم. ترامپ پیش از دیدار خود با ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه در توئیتی نوشت: رابطه ما با روسیه هرگز بدتر از این نبوده که علت آن سال‌ها حماقت و سفاهت آمریکا است. وزارت امور خارجه روسیه ارزیابی ترامپ از حماقت کشور خودش را در توئیتر خود بازنشر کرد و نوشت که "ما موافقیم".

ترامپ در کنفرانس مطبوعاتی خود با پوتین یک بار دیگر پرچم سفاهت آمریکا را به اهتزاز درآورد. او گفت که ایالات متحده "ابله" بوده است اما این بلاهت ما به چه صورت است؟ ما به طرز احمقانه‌ای از روسیه پس از آن که به گرجستان و اوکراین حمله کرد، انتقاد کردیم. ما به طرز ابلهانه‌ای به اقدام روسیه در راستای مسموم کردن افراد در انگلیس اعتراض کردیم. ما همچون احمق‌ها روس‌ها را به خاطر قتل فعالان حقوق بشر مجازات کردیم. ما به اندازه‌ای سفیه بودیم که وقتی روسیه یک هواپیمای مسافربری را سرنگون کرد، اعتراض کردیم و البته در بدترین حالت ممکن بلاهت، روسیه را به خاطر مداخله در انتخاباتمان سرزنش کردیم. ترامپ در کنار پوتین به جهان اعلام کرد که افرادی از جمله احمق‌های سیا و کمیته اطلاعات سنا دست به این حماقت‌ها زده‌اند.

ترامپ درباره ماجرای مداخله مسکو در انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۱۶ گفت: پوتین به من گفت که کار روسیه نبوده و من دلیلی نمی‌بینم که کار روسیه بوده باشد.

ترامپ که مجسمه خردورزی است، از این رو طرف پوتین را گرفت که رئیس‌جمهور روسیه از نظر او "بسیار باهوش" است اما همان او بر این باور است که جامعه اطلاعاتی آمریکا "بی‌خرد" است.

ترامپ مدت‌ها پیش سیا را نهادی احمق قلمداد کرده بود اما با این حال بلاهت سیا در مقایسه با بلاهت رابرت مولر و تیم همراهش چیزی نیست. ترامپ از تقبیح مداخله روسیه در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا امتناع کرده و به صورت علنی تحقیقات رابرت مولر، بازرس ویژه رسیدگی به این پرونده را مورد سرزنش قرار داده است. ترامپ درباره بررسی‌های مولر گفته است: ما شاهد ادامه این حماقت هستیم؛ حماقت محض.

او همچنین کمیته ملی دموکرات‌ها را مورد انتقاد قرار داد و گفت که اعضای این کمیته باید به خاطر هک شدن خجالت بکشند. ترامپ در مواردی برای متقاعد کردن افراد در خصوص صحت مواضع خود دچار مشکل می‌شود. زیرا گروهی احمق اطراف او را فرا گرفته‌اند.

او هم‌پیمانانش در ناتو را به خروج از ائتلاف و "رفتن به راه خود" تهدید کرد و پس از آن اتحادیه اروپا را دشمن آمریکا قلمداد کرد. آنها اگر باهوش‌تر بودند، متوجه می‌شدند که ناتو به خاطر تلاش‌های ترامپ بسیار قوی‌تر است! بسیاری از افرادی که ویدئوی ترامپ را که در آن گفته بود آلمان "تحت کنترل کامل روسیه" است، می‌بینند، فکر می‌کنند که جان کلی، رئیس دفتر کاخ سفید در این ویدئو احساس ناراحتی می‌کند. البته علت ناراحتی کلی این است که انتظار یک صبحانه کامل را داشته، در حالی که روی میز فقط پنیر و شیرینی بوده؛ نه چیز دیگر.

بریتانیایی‌ها فکر می‌کردند که ترامپ وقتی در یک مصاحبه ضبط شده گفته که ترزا می برگزیت را خراب کرده و به نصیحت‌هایش گوش نمی‌کند، به او اهانت کرده است. ترامپ اما پاسخ داد که از نخست‌وزیر انگلیس انتقادی نکرده است. در حالی که ده‌ها هزار، اگر نگوییم صدها هزار، تن در خیابان‌های انگلیس با در دست داشتن عروسک‌های ترامپ در اعتراض به او دست به تظاهرات زدند، اعتقاد ترامپ نابغه این بود که "اینجا مرا دوست دارند". بسیاری از افراد با آی‌کیوی پایین نیز همین اعتقادات احمقانه را درباره عملکرد ترامپ در هلسینکی دارند و فکر می‌کنند که او پوتین را به دولت آمریکا ترجیح داده و درباره پیروزی خود در انتخابات مبالغه کرده است اما این افراد به اندازه‌ای احمق هستند که فکر می‌کنند روسیه برای پیروزی ترامپ به او کمک کرده است.

ترامپ البته معتقد است: ما کمپین فوق‌العاده‌ای داشتیم و از همین رو من رئیس‌جمهور شدم. اگر حق با ترامپ باشد که قطعا با توجه به هوش و کیاست بالای او به همین صورت است، می‌توان گفت که آمریکایی‌ها دقیقا به چیزی که می‌خواهند، در حال رسیدن هستند: رئیس‌جمهوری که ائتلاف‌ها را از بین می‌برد، هم‌پیمانان را به سخره می‌گیرد، در مقابل دولت واشنگتن طرف پوتین را می‌گیرد و سوء استفاده‌های روسیه و تعرض به رسانه‌های آزاد در سراسر اروپا را نادیده می‌انگارد.»

کد خبر 411025

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار آمریکا

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

دیدگاه خوانندگان

اخبار بازار و کسب و کار

خواندنی‌ها