همشهری آنلاین: کارکنان آمازون در آلمان در اعلام همبستگی با همکاران خود در کشورهای لهستان و اسپانیا و در اعتراض به شرایط کاری خود دست از کار کشیدند.

اعتصاب کارکنان آمازون در آلمان و اسپانیا همزمان با آغاز فروش ویژه

به گزارش يورونيوز، اتحادیه کارگران بخش خدمات تجاری آلمان با انتشار فراخوانی از کارگران آمازون خواست با هدف کسب تضمین بهداشت محیط کار و تامین سلامتی کارکنان این شرکت روز سه شنبه دست به اعتصاب بزنند.

استفانی نوتزنبرگر، از مسئولان ارشد اتحادیه کارگران بخش خدمات تجاری آلمان اظهار داشت: «پیام اعتصاب کنندگان کاملا واضح است. وقتی غول تجارت الکترنیک جهان روز به روز ثروتمندتر می‌شود، طبیعی است که آنها انتظار دارند که برای سلامتی کارگران خود بیشتر هزینه کند.»

اعتصاب یکروزه در شش مرکز آمازون در آلمان همزمان با آغاز فروش ویژه آمازون آغاز شده است. البته همزمان کارگران آمازون در اسپانیا اعتصابی سه روزه را سازماندهی کرده‌اند و کارگران لهستانی نیز اعتراض خود نسبت به قوانین کار را آغاز کرده‌اند.

آمازون اعلام کرده است که تنها کسری از ۱۲ هزار کارگر این شرکت در آلمان به اعتصاب پیوسته‌اند و به همین دلیل این اعتصاب تاثیری بر امور این شرکت و تحویل روزانه سفارش‌های دریافتی این شرکت نخواهد گذاشت.

همچنین مقامات این شرکت در واکنش به خواسته های اعتصاب کنندگان اعلام کردند که فرصت‌های شغلی موجود در آمازون «بی‌نظیر» هستند و شاغلان در این شرکت همواره در معرض یادگیری و بهبود سطح توانمندی خود هستند. بنا به اعلام آمازون، پرداختی این شرکت کاملا رقابتی تعیین شده است و بر این اساس افراد از روز اول استخدام از مزایای خوبی بهره‌مند می‌شوند.

آلمان پس از آمریکا دومین بازار محصولات عرضه شده توسط غول خرید و فروش اینترنتی محسوب می‌شود. فروش خالص آمازون در آلمان طی سال گذشته میلادی با ۲۰ درصد رشد به ۱۷ میلیارد دلار رسیده که معادل ۹.۵ درصد مجموع فروش این شرکت است.

کد خبر 410951

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار اروپا

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha