همشهری آنلاین: وزیر خارجه روسیه از توافق کشورهای اروپایی برای حفظ تجارت با ایران، مستقل از سیستم مالی دلار آمریکا خبر داد و گفت: با این وجود شاهد درگیری‌هایی خواهیم بود.

به گزارش ایلنا به نقل از «راشا تودی»، «سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه گفت: کشورهای اروپایی عضو برجام بر سر حفظ تجارت با تهران، مستقل از سیستم مالی دلار آمریکا به توافق رسیده‌‍‌اند.

به گزارش «راشا تودی»، کمپانی‌های اروپایی تحت فشارهای رو به رشد واشنگتن برای قطع روابط تجاری با تهران هستند. باتوجه به اینکه تراکنش‌های عمده با استفاده از دلار آمریکا انجام می‌شد، شرکت‌ها با جریمه‌های بالقوه آمریکا به دلیل کار با ایران مواجه شده‌اند.

بر اساس گفته‌های«لاوروف»، این تصمیم به طور خاص متوجه کمپانی‌های کوچک و متوسط است. او توضیح داده که شرکای برجام به توافق رسیده‌اند که اقداماتی برای حفظ کسب و کار کشورها از تحریم‌های آمریکا انجام دهند.

وزیر خارجه روسیه گفته همه به توافق رسیده‌اند که تحریم‌های آمریکا مطلقا غیرقانونی و سیاستی غیرقابل قبول است. البته این تغییر به سختی انجام می‌شود و در فضای سیاسی و اقتصادی و تجاری شاهد درگیری‌هایی خواهیم بود.

به گزارش ایلنا، «زیگفرد مورسان» نماینده حزب مردم اروپا درباره تحریم‌های آمریکا علیه ایران و در پی نشست روز جمعه وزرای خارجه کشورهای باقیمانده در برجام گفت: «ما به «بانک سرمایه‌گذاری اروپا» ظرفیت سرمایه‌گذاری در ایران در صورت وجود پروژه‌های مناسب را اعطا کرده‌ایم. توافق هسته‌ای برای امنیت اروپا یک توافق خوب بوده است.»

کد خبر 410317

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار