شنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۴
۰ نفر

همشهری آنلاین: ۱۰۰ هزار واحد مسکن مهر فاقد متقاضی است گفت، برای استفاده از آنها از دولت مجوزهایی را دریافت کرده‌ایم.

مسکن مهر

احمد اصغری مهرآبادی، قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر در گفت‌وگو با ایلنا درباره آخرین وضعیت پروژه مسکن مهر و اعتبارات مورد نیاز برای اتمام آن، اظهار داشت: در کارگروه مسکن که با پیشنهاد وزیر و دستور معاون اول رییس جمهوری تشکیل شده اعتباراتی که برای تکمیل مسکن مهر پیش‌بینی شده 11 هزار و 500 میلیارد تومان است و قرار بر این شده که این اعتبارات برای تاسیسات زیر بنایی آب ،‌برق و ..هزینه شود.

وی با بیان اینکه این اعتبارات در سه مرحله تامین می‌شود‌، گفت: مقرر شده در مرحله اول 107 هزار واحد با ارایه اعتبارات هزار و 400 میلیارد تومانی تحویل داده شود که دریافت این رقم را از سازمان برنامه پیگیری می‌کنیم و در این راستا هفته آینده جلسه‌ای با آقای نوبخت برگزار خواهد شد.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: اگر 1400 میلیارد تومان تامین شود امسال به 107 هزار مسکن مهر تحویل خواهد شد. البته ستاد اقتصاد مقاومتی تحویل 150 هزار واحد را تکلیف کرده که ما هم کار ساخت این تعداد واحد را به اتمام رسانده‌ایم و باید اعتبارات مورد نیاز به دستگاه‌های ذی‌ربط پرداخت شود تا از آن محل زیر ساخت‌ها را به اتمام برسانیم.

اصغری مهرآبادی با بیان اینکه در حال حاضر220 هزار واحد مسکن مهر باقی مانده است،‌ اظهار داشت: از این تعداد مسکن مهر باقیمانده 100 هزار واحد فاقد متقاضی است که برای استفاده از آنها از دولت مجوزهایی را دریافت کرده‌ایم.

وی افزود: 120 هزار واحد دیگر باقیمانده هم درگیر بحث‌های حقوقی هستند و رای نهایی باید صادر شود تا کار ادامه پیدا کند. از لحاظ عملیات عمرانی،‌ از ساخت واحدها چیزی باقی نمانده و در نهایت ساخت 80 هزار واحد از مسکن مهر در سراسر کشور باقی مانده است و مهم ترین بخش از اتمام مسکن مهر،‌اتمام زیر ساخت‌ها است.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر درباره اخرین پیشرفت فیزیکی مسکن مهر پردیس،‌ گفت: از پروژه مسکن مهر پردیس 60 هزار واحد به اتمام رسیده و در حال حاضر 20 الی 22 هزار واحد دیگر باقی مانده است. ساخت واحدهای باقیمانده از حل آورده نقدی مردم و تسهیلات بانکی است و بانک هم تا 40 میلیون تومان تسهیلات به متقاضیان ارایه می‌دهد و مابقی آن را باید خود مردم بیاورند. نیاز اساسی ما در پردیس اعتبارات برای اتمام زیرساخت‌ها است.

وی همچنین درباره احتمال افزایش قیمت ساخت مسکن مهر با توجه به گرانی‌های اخیر در بازارها و افزایش دستمزدها، تاکید کرد:‌ فعلا در برابر افزایش قیمت مسکن مهر مقاومت کرده‌ایم.

اصغری مهرآبادی با اشاره به ارزش افزوده‌ای که در مسکن مهر برای متقاضیان ایجاد شده است،گفت: خوشبختانه ارزش افزوده قابل توجهی در مسکن مهر برای متقاضیان ایجاده شده و به همین دلیل عده‌ای هم از مسکن مهر فاقد متقاضی استقبال کرده‌اند.

کد خبر 410075

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار راه و مسکن

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha