همشهری آنلاین: استاندار کرمانشاه با اعلام اینکه تا ۲۱ دی مهندسانِ مشاورِ مقاوم‌ساز، نتیجه بررسی‌ها درباره کل مسکن مهر کرمانشاه را اعلام خواهند کرد، گفت: پس از بررسی‌ها مشخص خواهد شد که کدام یک از واحد‌ها را می‌توانیم بازسازی کنیم و کدام واحد‌ها باید تخریب شوند.

زلزله مسکن مهر

هوشنگ بازوند، استاندار کرمانشاه در گفت‌و‌گو با ایلنا، با بيان اينكه تا پایان دی ماه قرار شده مرحله عبور اسکان اضطراری به مقوت صورت بگیرد، درباره تکلیف مسکن‌های مهر استان کرمانشاه گفت: تعیین‌تکلیف واحدهای مسکن مهر به وزارت راه و شهرسازی (حوزه معاونت مسکن) محول شده است، این وزارتخانه در حال حاضر برای بررسی واحد‌ها مشاورانی انتخاب کرده‌اند.

بازوند با اعلام اینکه تا ۲۱ دی مهندسانِ مشاورِ مقاوم‌ساز، نتیجه بررسی‌ها درباره کل مسکن مهر کرمانشاه را اعلام خواهند کرد، گفت: پس از بررسی‌ها مشخص خواهد شد که کدام یک از واحد‌ها مقاومت دارند و ما می‌توانیم آن‌ها بازسازی کنیم و یا کدام واحد‌ها باید تخریب شوند.

  • اغلب مسکن مهری‌ها مستاجر بودند

استاندار کرمانشاه با بیان اینکه متولی مسکن‌های مهر تعاونی‌ها و وزارت راه و شهرسازی است، خاطرنشان کرد: بنیاد مسکن نیز جداگانه وامی را پرداخت می‌کند و ساختمان‌هایی هم که بیمه بودند، خسارت بیمه برای بازسازی به آنها تعلق خواهد گرفت.

بازوند تاکید کرد که درصد قابل توجهی از مستاجران در مناطق زلزله زده کرمانشاه، در مسکن‌های مهر ساکن بوده‌اند.

کد خبر 393678

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار