رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی شهر تهران با اشاره به آغاز طرح سنجش سلامت نوآموزان گفت: پیش بینی می شود امسال ۹۵ هزار نوآموز و ۱۵ هزار و ۵۰۰ پیش دبستانی در ۴۸ پایگاه اولیه مورد سنجش قرار بگیرند.

شهناز کریمی،رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی شهر تهران در مراسم افتتاحیه طرح سنجش سلامت نوآموزان بدو ورود به دبستان در تهران اظهار کرد: سال گذشته حدود ۱۰۱ هزار نوآموز بدو ورود به دبستان و ۱۵ هزار نوآموز پیش از دبستان تحت پوشس طرح قرار گرفتند.

به گزارش ایسنا، شهناز كريمي افزود: هر چقدر سنجش زودتر انجام شود مداخلات ما موثر‌تر است.

به گفته رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی شهر تهران دو پایگاه تخصصی در غرب و شرق تهران نیز دایر شده است.

او گفت: نوآموزان به نزدیک‌ترین مدرسه محل سکونت مراجعه و ثبت‌نام انجام می‌شود. در نهایت جای‌دهی مناسب دانش‌آموزان با توجه به وضعیت‌شان در مدارس مشخص می‌شود. هزینه سنجش ۲۵ هزار تومان است و برای دانش‌آموزان کم بضاعت به صورت رایگان انجام می‌شود.

رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی شهر تهران با اشاره به خدمات‌دهی در پایگاه‌ها با ۴۳۵ نیرو گفت: یکی از چالش‌های ما این بود که سال گذشته مردم به موقع براي ثبت نام مراجعه نمی‌کردند لذا درخواست می‌کنیم امسال طبق نوبت‌های داده شده در پایگاه‌ها حضور یابند.

کریمی افزود: هیچ گونه کاغذی در روند سنجش رد و بدل نمی‌شود و نتایج به صورت الکترونیکی در سامانه ثبت می‌شود. ضمنا نیاز به مراجعه به اداره استثنایی برای دریافت نتیجه نیست.

او درباره جهش تحصیلی نیز گفت: وظیفه ما بسیار خطیر است و سرنوشت بچه‌ها در گروی سنجش دقیق است. برخی مدارس غیردولتی کودکانی را با صغر سن ثبت نام می‌کنند و بعد برای جهش تحصیلی فشار وارد می‌کنند.

کریمی افزود: سال گذشته۹۰۰ دانش‌آموز برای آزمون‌های جهش تحصیلی ثبت‌نام کرده بودند که بیش از ۵۰ نفر آنها صغر سن داشتند و به طرق مختلف برای تست مجدد فشار وارد می‌کردند. دانش‌آموزی که در روز آزمون شرایط مناسب ندارد، می‌تواند شرکت نکند اما اگر شرکت کرد و نتیجه خوب نبود امکان تکرار مجدد وجود ندارد.

کد خبر 408892

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار