پنجشنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۶ - ۰۶:۰۱
۰ نفر

‌چند روزی است که فصل ثبت‌نام در مدارس دولتی آغاز شده و همچون سال‌های گذشته محدوده جغرافیایی و اخذ وجه یا تعهد مالی، ۲ مشکل عمده خانواده‌هاست.

در برخي مدارس عادي دولتي هنگام ثبت‌نام از والدين دانش‌آموزان پول يا تعهد مالي اخذ مي‌شود، درحالي‌كه اين‌كار خلاف قانون است. سرپرست آموزش و پرورش شهر تهران با تأكيد بر اينكه دريافت پول هنگام ثبت‌نام در مدارس دولتي ممنوع است، گفت: «اين موضوع از سوي بازرسان رصد و درصورت مشاهده تخلف با مديران متخلف برخورد مي‌شود.»

به‌گفته عباسعلي باقري گروه‌هاي نظارتي ويژه‌اي از سوي آموزش و پرورش شهر تهران و به‌صورت سرزده به مدارس اعزام مي‌شوند و اگر در رابطه با دريافت پول هنگام ثبت‌نام موردي مشاهده شود تا حد بركناري مدير مدرسه با آن برخورد مي‌شود. سرپرست آموزش و پرورش شهر تهران البته همزمان از خانواده‌ها خواست اگر توان مالي دارند به مدارس دولتي كمك كنند.

او درباره مشكلات والدين در ثبت‌نام به‌دليل قرار نداشتن در «محدوده جغرافيايي» نيز اينگونه توضيح داد: «برخي مدارس در ميان خانواده‌ها با مقبوليت بيشتري مواجه هستند. اما بايد توجه داشت كه اگر آن مدرسه فقط 2كلاس از هر پايه تحصيلي داشته باشد در هر كلاس نهايتا ظرفيت 35دانش‌آموز دارد. با اين همه اگر خانواده‌‌اي نتوانست فرزند خود را در مدرسه محدوده خودش ثبت‌نام كند بايد به ستاد ثبت‌نام آموزش و پرورش منطقه خود مراجعه كند تا در آنجا ضمن بررسي، اعلام كنند كه در كدام مدرسه مي‌تواند ثبت‌نام كند.»

  • شكايت كنيد

اگر در ثبت‌نام فرزندتان با مشكلي مواجه بوديد موضوع را از طريق سامانه پيامكي 09121540640 مستقيم به مديريت آموزش و پرورش شهر تهران و يا از طريق شماره 09123804414 به روابط عمومي آموزش وپرورش شهر تهران منعكس كنيد. مسئولان وعده رسيدگي داده‌اند.

کد خبر 376054

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار آموزش

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

وبگردی