مجموع نظرات: ۰
سه‌شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۵:۱۲
۰ نفر

همشهری‌آنلاین: مدیرعامل تاکسی‌های شهری از وجود ۱۲۰ هزار تاکسی فرسوده خبر داد و افزود: امسال ۴۰ هزار دستگاه تاکسی نوسازی می‌شود تا ان‌شاالله طی دو سال آینده انباشت فرسودگی به صفر برسد.

مرتضي ضامنيف مديرعامل تاكسي‌هاي شهري گفت: یک سوم کل تاکسی‌های شهری کشور فرسوده هستند.

به گزارش ایسنا، مرتضی ضامنی درباره طرح نوسازی تاکسی‌های فرسوده، گفت: از بهمن ۹۴ طرح نوسازی با همکاری سازمان برنامه و بودجه، بانک ها، شرکت خودروساز و ... آغاز شد و تا کنون ۷۱ هزار دستگاه تاکسی فرسوده از رده خارج شده است.

ضامنی همچنین سن ۱۰ سال برای هر خودروی تاکسی را مرز فرسودگی دانست و اضافه کرد: این خودروها مشمول طرح نوسازی و تعویض هستند.

به گفته مدیرعامل تاکسی‌های شهری، هرچه پیش‌تر رویم، تاکسی‌های فرسوده بیشتری به این خانواده اضافه خواهد شد و امروز یک سوم از کل تاکسی‌های شهری کشور فرسوده شده‌اند.

او نرخ تسهیلات با سود کمتر را از جمله اقدام‌هاي راهگشا برای حل و فصل معضل تاکسی‌های فرسوده عنوان کرد و افزود: این نرخ ۱۸ درصد و مصوب شورای پول و اعتبار است.

ضامني همکاری چندین دستگاه در کشور را لازمه خروج تاکسی‌های فرسوده دانست و ادامه داد: اگر این طرح فراگیر باشد و بانک‌های بیشتری در نوسازی شرکت کنند، شمار ۱۲۰ هزار تاکسی فرسوده به صفر خواهد رسید.

ضامنی در ادامه صحبت‌های خود در یک برنامه رادیویی اظهار کرد: هماهنگی‌ها با یک بانک آغاز شده است و در تدارک هماهنگی با سایر بانک‌ها هستیم تا عدد قابل توجهی از تسهیلات به‌دست آید.

او خاطرنشان کرد: همه ارکان دولت درپی پیشبرد نوسازی تاکسی‌های فرسوده هستند؛ این طرح موفق‌ترین طرح دولت در حوزه نوسازی ناوگان عمومی بوده تا ان‌شاالله شاهد فراهم شدن تسهیلات بیشتری باشیم.

ضامنی همچنین در رابطه با آلایندگی خودروهای کاری گفت: این خودروها روزانه ۲۰۰ کیلومتر پیمایش داشته و نقش مهمی در آلودگی هوا دارند؛ بنابراین بایستی استانداردهای لازم را داشته باشند.

مدیرعامل تاکسی‌های شهری کشور افزود: بضاعت خودروسازی در کشورمان [اندک است] و قطعا حرکت به سمت ساخت خودروهای هیبریدی آلایندگی کمتری خواهد داشت؛ اما هزینه سفر را در کشور افزایش می‌دهد.»

ضامنی در رابطه با روند اجرای طرح پرداخت الکترونیک کرایه تاکسی گفت: این موضوع به‌صورت جدی در دست اقدام است و امید است به مدلی کاربردی و اجرایی در پرداخت الکترونیک برسیم.

کد خبر 408363

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار شهری

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha