همشهری‌آنلاین: دادستان نظامی استان مازندران گفت: مقابله به مثل در برابر توهین افراد توسط مامور، قانوناً جرم است و در زمره اعمال خلاف شئون نظامیان نیز محسوب می‌شود.

محمداسماعیل زارعی، دادستان نظامي مازندران در جمع کارکنان انتظامی شهرستان‌های میان‌دورود و نکا بر سعه صدر پلیس در مقابل اهانت و توهین تأکید کرد و گفت: با این مسائل از طرق قانونی مانند طرح شکایت در محاکم عمومی برخورد شود و مقابله به مثل در برابر توهین افراد توسط مامور، قانوناً جرم است و در زمره اعمال خلاف شئون نظامیان نیز محسوب می‌شود.

دادستان نظامی استان مازندرانگفت: همه باید به قرآن تمسک جوییم و با خواندن مرتب ادعیه و حضور در اماکن متبرکه و فضاهای معنوی از وارد شدن آسیب‌های احتمالی پیشگیری كنيم چرا که پس از بروز آسیب، راه برگشت سخت است.

محمد اسماعيل زارعي با اشاره به این‌که در اقشار مختلف آسیب‌ها متفاوت است، اضافه کرد: برای شغل حساس پلیس، هر خطایی مورد قضاوت مستقیم مردم است و پلیس را با یک رفتار نقد می‌کنند و به کل نظام تسری دهند.

به گزارش ایسنا، زارعی شغل پلیس را بسیار مقدس برشمرد و تصریح کرد: با نگاه کسب درآمد نباید وارد این حرفه شد چرا که افتخار خدمت در لباس شهدا را یافته اید البته انتقاد به وضعیت حقوقی کارکنان ناجا وارد است.

او از نیروی انتظامی خواست که در جرایم مشهود مسئولانه وارد میدان شود و اضافه کرد: همانطورکه برای تخلفات رانندگی و نبستن کمربند، خودرو را متوقف می کنند در ارتباط با کشف حجاب و جرایم مشهود هم باید همین اقدام انجام شود چرا که برای حفظ ارزش‌های الهی و اسلامی از جمله حجاب حدود 300 هزار شهید داده‌ایم.

زارعی تصریح کرد : دفاع از ارزش‌ها در سرلوحه کار پلیس قرار گیرد و از جوسازی ها در فضای مجازی و حقیقی هراسان نباشیم.

کد خبر 407694

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار