همشهری آنلاین: سخنگوی سازمان غذا و دارو گفت: براساس سیاست‌های این سازمان از این به بعد به واردات برند خاص از یک دارو اصرار نداریم و انحصار در این زمینه شکسته می‌شود.

داروهای برند

کیانوش جهانپور در گفت‌و‌گو با ایرنا افزود: نیازی نیست داروهای وارداتی حتما از برند خاصی باشد. به طور مثال داروی دسفرال، انواع مختلفی دارد که می‌توان از انواع برندهای دیگر آن استفاده کنیم.

وی تاکید کرد: سازمان غذا و دارو هیچ اصراری بر تهیه داروی خاص برند ندارد و خود را در حصار برندها و نام های خاص دارویی قرار نمی‌دهد.

«از سوی دیگر الزام‌های حمایت از داروی برند حذف شده و عمده بازار دارویی کشور به حمایت از داروی تولید داخل اختصاص یافته است».

سخنگوی سازمان غذا و دارو گفت: برخی پزشکان و مردم به نام ژنریک برخی داروها اقبال نشان می‌دهند و به تجویز پزشک یا توصیه دیگران آنها را مصرف می‌کنند و اگر نام تجاری دارو را پیدا نکنند تصور می‌کنند کمبود دارو پیش آمده است؛ درحالی که این دارو در انواع دیگر وجود دارد.

جهانپور اضافه کرد: اگر نتوانیم دارویی را در داخل تولید کنیم، انواع مختلف دارو را از خارج وارد می‌کنیم.

به گزارش ایرنا، چهاردهم فروردین ماه امسال وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: 50درصد مواد اولیه و 95درصد داروهای مورد نیاز کشور در داخل تولید می‌شود.

همان روز، رییس سازمان غذا و دارو گفت: سیاست محدودیت واردات دارو امسال ادامه می‌یابد اما در عین حال ارتقای کیفیت و کاهش قیمت تمام شده داروی تولید داخل نیز در نظر قرار می‌گیرد.

کد خبر 407550

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار