همشهری‌آنلاین: شهردار منطقه ۱۱ تهران در نشست ساختمان‌های ناایمن بخش مرکزی پایتخت از تعطیلی پاساژ معروف به دراکولا در خیابان لبافی‌نژاد به دلیل پیشگیری از خطرهای جانی و مالی برای کسبه، کارگران و مراجعین خبر داد.

نصراله آبادیان، شهردار منطقه 11 گفت: مجتمع تجاری دراکولا به دلیل ناایمن بودن و عدم توجه به هشدارهای داده شده، پلمب خواهد شد. طبق دستور قضایی مقرر شد رفع خطر و پلمب پاساژ دراکولا با هماهنگی کلانتری، شورای تأمین استان، آتش‌نشانی و نیروی انتظامی انجام شود.

بر اساس گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 11، پیگیری ویژه ایمنی اماکن پرتردد و ساختمان‌های ناایمن در منطقه 11 با تشکیل کارگروه ایمنی و برگزاری جلسات با حضور ادارات و نهادهای مرتبط انجام شده و دراین راستا از شاخص‌ترین ساختمان‌های ناایمن، پاساژافراسیابی آزاد ( دراکولا ) واقع در خیابان لبافی نژاد کوچه مهرداد بوده که به دلیل عدم ایستایی و ناپایداری بر اساس دستور معاونت دادستان عمومی و انقلاب تهران و سرپرست دادسرای ناحیه 37 مبتنی بر همکاری نیروی انتظامی با شهرداری براي پلمب واحدهای ساختمان مزبور اقدام خواهد شد.

به گزارش ایسنا، شهردار منطقه 11 ضمن اشاره به جلسه‌هايی که با دادستان در این خصوص برگزار شده است، افزود: جلسات کمیته ایمنی ساختمان نیز مرتبا برگزار می شود. ابلاغ دستورالعمل‌های ایمنی به ساختمان‌های نا ایمن و پرتردد و پلمب واحدهای متخلف که باوجود در اختیار داشتن فرصت به موارد ایمنی ترتیب اثر ندهند؛ در دستور کار این کمیته قرار دارد.

آبادیان ضمن اشاره به قدمت بافت شهری این منطقه که دلیل وجود ساختمان‌های فرسوده و نا ایمن است؛ عنوان کرد: ساختمان‌های پر خطر و نا ایمن این منطقه از 130 واحد به 264 واحد افزایش پیدا کرده و باید با محوریت نواحی و با توجه به لیست ارزیابی های آتش نشانی اقدام‌هايی برای رفع مخاطرات واحدهای تجاری انجام شود.

او تیپ‌بندی و کاربری واحدهای ساختمانی اعم از مسکونی، تجاری، عمومی و... را بر اساس نوع فعالیت از جمله آموزشی، مذهبی، فرهنگی، تجاری، اداری، مسکونی و تولیدی برای برنامه ریزی رفع مخاطرات ضروری خواند و در حوزه توانمندسازی، شکل‌گیری گروه‌های دوام را حائز اهمیت دانست.

آبادیان بر ایجاد کمیته‌ای برای بررسي ساختمان‌های نا ایمن به منظور اخطار و پیگیری رفع خطر از ساختمان های نا ایمن در نواحی منطقه 11تأکید کرد و همچنین از اقدامات انجام شده برای شناسایی مخاطرات اماکن عمومی و بوستان های سطح منطقه توسط واحد HSE خبر داد و گفت: براي رفع مخاطرات از اماکن عمومی، بوستان ها و فضای بازی کودکان، مکاتبه ای با سازمان استاندارد برای استانداردسازی وسایل بازی انجام شده‌است و اولین منطقه‌ای هستیم که برای وسایل بازی و نصب آن‌ها در بوستان‌ها به دنبال استانداردسازی هستیم.

کد خبر 407543

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان