همشهری آنلاین: سناتور برنی سندرز از دولت آمریکا خواست به جانبداری از اسرائیل علیه فلسطینیان پایان دهد.

برنی سندرز

به گزارش ایسنا، به نقل از روزنامه فرامنطقه‌ای القدس العربی، برنی سندرز، کاندیدای دموکرات انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ آمریکا در گفت‌وگو با روزنامه واشنگتن پست با انتقاد از سیاست خارجه کشورش در خاورمیانه و به ویژه فلسطین، واشنگتن را به دلیل جانبداری از رژیم صهیونیستی نکوهش کرد.

این عضو برجسته سنای آمریکا هم‌چنین خواستار دستیابی به راه‌حلی برای وضعیت انسانی نابسامان غزه شد و از واشنگتن خواست در این راستا فشار بیشتری وارد آورد.

سندرز گفت، اینکه حدود دو میلیون تن در غزه در شرایط بدی به سر می‌برند و میزان بیکاری در میان جوانان به ۶۰ درصد می‌رسد و مردم نمی‌توانند این منطقه را ترک کنند، امری غیرقابل قبول است.

این سناتور آمریکایی سیاست رژیم صهیونیستی در قبال فلسطین را به باد انتقاد گرفت و گفت، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر این رژیم با ساخت هر چه بیشتر شهرک‌ها امیدها درباره راه‌کار تشکیل دو کشور را به ناامیدی بدل کرده است.

وی افزود: "ایالات متحده باید این گزینه را بر روی میز قرار دهد که فلسطینیان حق دارند از حقوق اصلی انسانی بهره‌مند باشند و اسرائیل حق دارد مستقل و آزاد باشد."

سندرز ادامه داد: این امر نیازمند داشتن سیاستی بی‌طرف در خاورمیانه است و ما در حال حاضر چنین سیاستی نداریم.

وی دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا را به دروغگویی به مردمش متهم کرد و گفت: ترامپ دائما به مردمش دروغ می‌گوید، او وعده داده از افغانستان خارج شود اما هنوز این کار را نکرده است، از جنگ در عراق انتقاد می‌کند اما پس از آن جان بولتون را به عنوان مشاور امنیت ملی آمریکا بر سر کار می‌آورد که یکی از طراحان جنگ در عراق بوده است.

سندرز در همین حال خواهان کاهش بودجه نظامی آمریکا شد و گفت در کنگره علیه افزایش این بودجه رای داده است.

کد خبر 407435

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار آمریکا

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha