همشهری آنلاین: وزیر امور خارجه‌ی هند اعلام کرد که فقط از تحریم‌هایی که سازمان ملل اعمال کند حمایت خواهد کرد نه از تحریم‌هایی که یک کشور وضع کرده باشد. ظریف در راس یک هیات بلندپایه در هند به‌سر می‌برد.

وزیر خارجه هند: به تحریم‌های‌ آمریکا علیه ایران پایبند نیستیم

به گزارش دويچه وله، روز دوشنبه (۲۸ مه / ۷ خرداد) سوشما سوآراج، وزیر امور خارجه‌ی هند در پاسخ به پرسش یک خبرنگار اظهار داشت که کشورش تنها به تحریم‌های سازمان ملل پایبند است. او تاکید کرد که تحریم‌های یک جانبه‌ی کشورها برای هند ملاک نیست و در این راستا از تحریم‌های ایالات متحده علیه ایران نام برد.

دولت دونالد ترامپ اعلام کرده است که به‌زودی شدیدترین تحریم‌ها را علیه جمهوری اسلامی اعمال خواهد کرد.

موضع‌گیری خانم سوآراج هم‌زمان با سفر محمد جواد ظریف به هند ایراز شده است. وزیر امور خارجه‌ی ایران در راس یک هیات بلندپایه سیاسی و اقتصادی به هند سفر کرده است.

  • گسترش روابط پس از برجام

ظریف در باره‌ی سفرش توضیح داد: «هفته گذشته تصمیم گرفتیم در ادامه مشورت‌هایی که با شرکای سیاسی و اقتصادیمان داریم و هند هم به عنوان یک شریک مهم سیاسی و اقتصادی ایران در منطقه است، با حضور سایر دوستان از بخش‌های مختلف دولتی سفری به هند داشته باشیم».

به گفته‌ی وزیر خارجه‌ی ایران روابط دو کشور بعد از برجام گسترش یافته است. او اظهار داشت که ایران و هند در زمینه‌های گوناگون، به‌ویژه در حوزه‌ی انرژی همکاری دارند، «ولی سایر حوزه‌ها مثل تجارت و حمل و نقل زمینه‌های خوبی برای همکاری دو کشور است که در این سفر همه زمینه‌ها را با حضور مقامات وزارتخانه‌های مختلف بررسی می‌کنیم».

ایران از جمله تأمین‌کنندگان اصلی نفت هند محسوب می شود.

کد خبر 406724

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha