همشهری آنلاین: بر اساس لیست ۲۴ نفره اعلامی از سوی سرمربی تیم ملی فوتبال ایران باشگاه استقلال در جام جهانی روسیه با ۵۲۰ هزار دلار بیشترین درآمد را از محل درآمدزایی فیفا خواهد داشت.

تیم ملی

به گزارش خبرنگار مهر، لیست ۲۴ نفره تیم ملی فوتبال ایران پیش از سفر به ترکیه، یونان و روسیه و حضور در جام جهانی اعلام شد. قرار است از این لیست هم یک بازیکن دیگر بعد از اردوهای پیش رو خط بخورد و ۲۳ بازیکن نهایی راهی جام جهانی شوند.

طبق قوانین فیفا، باشگاه‌های فوتبال از حضور بازیکنانشان در جام جهانی درآمد خواهند داشت و این درآمد به نسبت تعداد بازیکنان باشگاه‌ها در جام جهانی متغیر است.

بر اساس مطلبی که چند ماه پیش روی خروجی سایت فدراسیون فوتبال قرار گرفت، هر بازیکن به ازای هر روز حضور در جام جهانی ۸ هزار و ۵۳۰ دلار دریافت می‌کند. به عبارتی یک بازیکن تا پایان مرحله گروهی ۱۳۰ هزار دلار برای باشگاهش درآمد خواهد داشت.

این میزان درآمد برای باشگاهی با دو بازیکن به ۲۶۰، سه بازیکن به ۳۹۰، چهار بازیکن ۵۲۰ و پنج بازیکن ۶۵۰ هزار دلار افزایش می‌یابد.

به این ترتیب و بدون احتساب یک بازیکن خط خورده دیگر از لیست تیم ملی ایران طی روزهای آینده از یک سو و بالا نرفتن تیم ملی از مرحله گروهی جام جهانی از سوی دیگر، باشگاه استقلال با ۴ بازیکن درآمدی ۵۲۰ هزار دلاری در جام جهانی خواهد داشت. در صورتی که بازیکنی از استقلال از لیست نهایی خط بخورد، درآمد استقلال ۳۹۰ هزار دلار خواهد بود.

درآمد باشگاه پرسپولیس در نگاه اول و با حضور علیرضا بیرانوند و وحید امیری ۲۶۰ هزار دلار است اما از آنجا که در قرارداد انتقال مهدی طارمی به باشگاه الغرافه قطر قید شده است درآمد جام جهانی این بازیکن به پرسپولیس برسد، با این حساب پرسپولیس از فیفا ۳۹۰ هزار دلار دریافت خواهد کرد.

  • سهم باشگاه‌ها از بازیکنانشان در تیم ملی و درآمدشان به این ترتیب است:

پدیده: خانزاده، ۱۳۰ هزار دلار
ذوب آهن: رشید مظاهری، ۱۳۰ هزار دلار
سایپا: علی قلی زاده و مهدی ترابی، ۲۶۰ هزار دلار
پرسپولیس: علیرضا بیرانوند، وحید امیری و مهدی طارمی، ۳۹۰ هزار دلار
استقلال: روزبه چشمی، امید ابراهیمی، پژمان منتظری و سیدمجید حسینی، ۵۶۰ هزار دلار
ماریتیمو پرتغال: امیر عابدزاده، ۱۳۰ هزار دلار
اخمت گروژنی: میلاد محمدی، ۱۳۰ هزار دلار
السد قطر: مرتضی پورعلی گنجی، ۱۳۰ هزار دلار
اوستنده بلژیک: رامین رضاییان، ۱۳۰ هزار دلار
المپیاکوس یونان: احسان حاج صفی و کریم انصاریفرد، ۲۶۰ هزار دلار
آ ا ک یونان: مسعود شجاعی، ۱۳۰ هزار دلار
آلکمار هلند: علیرضا جهانبخش، ۱۳۰ هزار دلار
ناتینگهام انگلیس: اشکان دژاگه، ۱۳۰ هزار دلار
روبین کازان روسیه: سردار آزمون، ۱۳۰ هزار دلار
هیرونوین هلند: رضا قوچان نژاد، ۱۳۰ هزار دلار
اوسترشوند: سامان قدوس، ۱۳۰ هزار دلار
روستوف روسیه: سعید عزت اللهی، ۱۳۰ هزار دلار

کد خبر 405976

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان