همشهری آنلاین: وال استریت ژورنال به نقل از یک مقام ارشد اتحادیه اروپا از ادامه همکاری‌های این اتحادیه با ایران در بخش انرژی به رغم احتمال اعمال مجدد تحریم های آمریکا خبر داد.

ایران و اتحادیه اروپا

به گزارش ایرنا، لارنس نورمن در توییتی به نقل از یک مقام ارشد اتحادیه اروپا که نام وی فاش نشده است، نوشت که سران اتحادیه اروپا که برای شرکت در نشست غیررسمی با سران کشورهای غرب بالکان به صوفیه بلغارستان رفته‌اند، تصمیم گرفتند مادامی که ایران به توافق هسته‌ای پایبند است، کشورهای عضو اتحادیه اروپا به اجرای برجام ادامه دهند.

سران اتحادیه اروپا همچنین بر لزوم محافظت از منافع اقتصادی اروپا در برابر فشار تحریم‌های آمریکا تاکید کردند.

این مقام ارشد اتحادیه اروپا در مورد نحوه واکنش به اقدام ترامپ در خروج آمریکا از برجام گفت: ما وحشت نکرده‌ایم. وی با بیان اینکه تمام گزینه‌ها برای حفاظت از شرکت‌های اروپایی 'نقائصی' دارد گفت که در جریان نشست چهارشنبه شب سران اتحادیه اروپا در صوفیه 'نیازی به تصمیم گیری در مورد تمهیدات خاص نیست'.

نورمن در توییتی دیگر به نقل از یک مقام ارشد اروپایی نوشت: سفر آخر هفته (29 و30 اردیبهشت) میگوئیل آریاس کانته(Miguel Arias Cañete) مسئول امور انرژی و اقلیم اتحادیه اروپا به تهران تائید شده و این اقدام پیام ادامه همکاری با ایران در بخش انرژی خواهد بود.

کد خبر 405533

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار سیاست‌خارجی

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha