همشهری آنلاین: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: طبق سیاست حمایت از پیام رسان‌های داخلی مصوب شورای عالی فضای مجازی، موضوعات مربوط به پیام‌رسان‌ها برعهده مرکز ملی فضای مجازی است و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، بخش‌هایی از امور را بر عهده دارد.

به گزارش ایسنا، محمدجواد آذری جهرمی در حاشیه بازدید از زیرساخت‌های گردشگری منطقه آزاد انزلی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: طبق سیاست حمایت از پیام‌رسان‌های داخلی مصوب شورای عالی فضای مجازی، موضوعات مربوط به پیام‌رسان‌ها بر عهده مرکز ملی فضای مجازی است و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، بخش‌هایی از امور را به عنوان اجرایی پیش برده است.

وی ادامه داد: به لحاظ مفهومی و اینکه مردم از یک پیام‌رسان مشترک استفاده کنند، باید توجه داشته باشیم که فعالیت این پیام‌رسان‌ها و انتخاب آنها فرمایشی نیست به گونه‌ای که به مردم تکلیف شود پیام رسانی را که ما تایید می‌کنیم، استفاده کنند بلکه باید رقابتی سازنده و فشرده بین پیام‌رسان‌ها باشد.

به گفته آذری جهرمی، پیام‌رسانی که سرویس‌های مناسب‌تر، خدمات بهتر ارائه و اعتماد کاربران را جلب کند، می‌تواند فعالیت خود را ادامه دهد و در این فرآیند، دخالت حاکمیت معمولا اثرگذار نیست.

وی گفت: بر اساس سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، به وزارتخانه تکلیف شده که در مدت چهار سال متوسط سرعت دسترسی به شبکه ملی را به ۲۰ مگابیت در ثانیه ارتقا دهد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به لزوم پوست‌اندازی در این بخش، توسعه ظرفیت فیبرنوری و فناوری‌های آن گفت: توسعه فناوری در مناطق آزاد به دلیل ساختار چابک آنها، ساده‌تر است و منطقه آزاد انزلی در این امر پیش رو بوده و همواره رو به جلو حرکت کرده است.

آذری جهرمی تصریح کرد: بخش خصوصی که امروز این توسعه را در منطقه آزاد انزلی انجام داده، بیش از یک میلیون پورت ایجاد کرده که ۸۰ درصد از فناوری مورد استفاده آن، تولید داخل است.

وی افزود: در زمینه کسب‌وکارهای نوپا و جدیدترین اقدامات انجام شده، شش عضو دولت طرحی را با قید فوریت آماده کرده‌اند که هفته آینده با قید فوریت به مجلس شورای اسلامی تقدیم می‌شود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ادامه داد: بر این اساس بخش مهمی از کسب‌وکارهای نوپا، ساده‌سازی می‌شوند؛ همچنین سرعت عمل کسب‌وکارهای نوپا در انجام خدمات اداری، کسب مجوزها و در موضوع بیمه و مالیات به حداقل زمان ممکن می‌رسد.

کد خبر 405152

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha