شهردار منطقه ۲۲ با اشاره به ضرورت تکریم شهروندان در شهرداری‌های مناطق گفت: «یکی از اولویت‌های مدیریت جدید شهری، زدودن چهره خشک و شبه پادگانی از شهرداری‌هاست.

شهرداری منطقه ۲۲

مردم باید با حضور در شهرداری مناطق برای بیان درخواست‌ها و نیازهای شهری خود، احساس آرامش کنند و مورد تکریم قرار گیرند. افتخار ما باید خدمت به مردم باشد که همیشه و در هر شرایطی پای نظام بوده‌اند.»

«علی نوذرپور» در بازدید از مجموعه و گفت‌وگو با سردبیر روزنامه همشهری محله، با بیان این مطلب گفت: «متأسفانه پیش از این در بسیاری از شهرداری مناطق شاهد برخورد نامناسب کارکنان با ارباب رجوع بودیم. شهرداری‌ها را محیطی شبیه به پادگان پیدا کرده بودند و همین باعث فاصله افتادن بین مدیران شهری با شهروندان شده بود.

چنین وضعیتی را با شروع کار در شهرداری منطقه22 اصلاح کردیم و خوشبختانه نتایج آن را در مشارکت بیشتر مردم در اداره امور شهر دیدیم.»

وی با اشاره به برنامه‌های اولویت‌دار شهرداری منطقه22 در سال‌جاری گفت: «نخستین هدف ما افزایش مشارکت مردم در تفکیک پسماندهاست. متأسفانه در این سال‌ها با وجود هزینه‌های بسیار و اجرای طرح‌های مختلف، هنوز 3درصد از شهروندان در تفکیک زباله مشارکت دارند، درصورتی که باید به رضایت صددرصدی از این طرح دست پیدا می‌کردیم.»

نوذرپور از ارائه تسهیلات ویژه به ساکنان منطقه22 برای مشارکت‌پذیری شهروندان در تفکیک پسماند خبر داد که از جمله آنها می‌توان به بیمه ساختمان‌های فعال در این طرح اشاره کرد. وی در ادامه به اهمیت توسعه فضای سبز و تلاش برای حفظ مناطق جنگلی منطقه22 تأکید و عنوان کرد: «تلاش می‌کنیم فضای سبز این منطقه کمتر از 50درصد از کل مساحت آن نشود، یعنی حداقل نیمی از مساحت این منطقه را فضای سبز تشکیل دهد.

از آنجا هم که پارک‌های جنگلی این منطقه مثل چیتگر مورد استفاده شهروندان مناطق و حتی شهرهای مختلف قرار می‌گیرد، سعی ما ایجاد بوستان‌ها و پاتوق‌های محلی است تا ساکنان منطقه در کنار استفاده از بوستان‌های جنگلی، با فاصله کمی از محل زندگی خود به بوستان‌ها و پاتوق‌های محلی دسترسی پیدا کنند.»

شهردار منطقه22 با اشاره به مشارکت‌پذیری از شهروندان برای ایجاد پاتوق‌های محلی، به نمونه‌ای از فعالیت‌های انجام شده اشاره کرد که می‌تواند الگویی برای مناطق دیگر پایتخت باشد: «با مشارکت یکی از پزشکان منطقه، فضای مقابل مطب وی به پاتوق محلی تبدیل شد تا بیماران به جای انتظار در صف و ایجاد سدمعبر، از این محیط استفاده کنند. این کار ضمن افزایش میزان فضای سبز منطقه، سبب ایجاد محلی برای گذران اوقات فراغت ساکنان همان محله شد.»

اجرای طرح «خیابان محلی است برای زندگی» فعالیت دیگری است که در منطقه22 انجام و طی آن، هر هفته یک معبر برای ایجاد محیطی مفرح و بازی شهروندان انتخاب می‌شود. نوذرپور با اشاره به ضعف سیستم حمل‌ونقل عمومی در پازل بیست و دوم پایتخت گفت: «شهرداری برای راه‌اندازی خطوط مترو در محله‌های مرکزی این منطقه تلاش می‌کند و همچنین ابلاغ طرح تفصیلی از سوی شورای‌شهر برای تعیین تکلیف اراضی، یکی از مطالبات مهم ساکنان این منطقه است.»

در ادامه، «آزاده محمدحسین» سردبیر روزنامه همشهری محله با اشاره به اجرای طرح‌های ترافیکی در منطقه22 تأکید کرد این طرح می‌تواند مناطق همجوار را از گره‌های ترافیکی رها کند. وی گفت: «این منطقه به دلیل قرارگیری در ورودی غرب تهران و استفاده روزانه هزاران نفر از معابر آن برای دسترسی به محله‌های مختلف پایتخت، موقعیت استراتژیک و مهمی دارد. بنابراین باید به تقویت زیرساخت‌ها و رفع معضلات ترافیکی آن پرداخت تا به گلوگاه ترافیکی تبدیل نشده و مناطق همجوار را درگیر نکند.»

در پایان این دیدار، سردبیر روزنامه همشهری محله به آمادگی خبرنگاران این مجموعه برای انعکاس فعالیت مدیران شهری اشاره کرد و افزود: «خبرنگاران این رسانه در گفت‌وگو با شهروندان و بررسی‌های میدانی، نیازهای شهری هر محله را با ظرافت شناسایی می‌کنند و انتظار می‌رود مسئولان شهری هم برای حل مشکلات مردم، این روزنامه را به محل رجوع و آشنایی با درخواست‌های شهروندان انتخاب کنند.»

کد خبر 404853

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار