همشهری آنلاین: سخنگوی فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با اشاره به حضور محسنی اژه‌ای در نشست مجمع عمومی فراکسیون امید رفع حصر و فیلترینگ تلگرام را از جمله موضوعات مطرح شده در این نشست عنوان کرد.

به گزارش ايسنا، بهرام پارسایی سخنگوي فراكسيون اميد اظهار کرد: نشست مجمع عمومی فراکسیون امید با آقای محسنی اژه‌ای، معاون اول قوه قضاییه و مدیرکل پارلمانی قوه قضاییه صبح امروز پیش از جلسه علنی مجلس برگزار شد و نمایندگان در این نشست نظرات خود را مطرح کردند.

وی با بیان اینکه این نشست به ریاست محمدرضا عارف رییس فراکسیون امید برگزار شد، افزود: در این جلسه بیشتر حول مسائلی مثل رفع حصر، فیلتر شدن تلگرام، بازداشت‌های قوه قضاییه، بازدید از زندان‌ها و بازداشتگاه‌ها و رسیدگی به پرونده‌ها در قوه قضاییه و انتظارات نمایندگان بحث‌هایی مطرح و سوالاتی از سوی نمایندگان طرح شد که آقای محسنی اژه ای توضیحاتی را ارائه کردند.

به گفته پارسایی، با توجه به گستردگی مباحث و اینکه در مواردی پاسخ‌ها برای نمایندگان قانع‌کننده نبود به نظر می‌رسد نیاز به برگزاری جلسات دیگری برای تبادل نظر وجود دارد.

سخنگوی فراکسیون امید مجلس ادامه داد: موضوع بازداشت فعالان محیط زیست و نحوه اطلاع رسانی به خانواده‌ها و دسترسی به خانواده و وکیل در مورد این نوع بازداشت ها از جمله بحث‌هایی بود که در این جلسه مطرح شد که آقای اژه‌ای بخش‌هایی از این موضوع را مربوط به خلاء قانونی عنوان کردند که نیاز به اصلاح وجود دارد.

وی یادآور شد: آقای اژه ای در مورد حصر مصوبه شورای عالی امنیت ملی را ملاک کار عنوان کرد و در پاسخ به خواسته نماینده ها برای رفع حصر موضوع را منوط به تصمیم شورای عالی امنیت ملی عنوان کرد.

به گفته پارسایی در این نشست موضوع محدودیت‌های سید محمد خاتمی نیز به صورت کلی مطرح شده است.

این نماینده مجلس در پایان گفت: آقای محسنی اژه ای در مورد فیلترینگ تلگرام گفت این موضوع به درخواست شورای عالی فضای مجازی برمی‌گردد که البته این توضیحات برای نمایندگان قانع کننده نبود چرا که نمایندگان می‌گفتند دلایل این موضوع باید به صورت شفاف برای مردم توضیح داده شود.

کد خبر 404625

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار سیاست داخلی

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha