عضو هیأت‌رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس از حضور بطحایی وزیر آموزش و پرورش در صحن مجلس و پاسخگویی به سؤالات وی در جلسه علنی خبر داد.

 روح‌الله بابایی صالح در گفت‌وگو با خانه ملت در تشریح سؤالش از وزیر آموزش و پرورش که در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس طرح شد و با قانع نشدن نماینده سؤال‌کننده در نوبت صحن علنی مجلس قرار دارد، گفت: این سؤال ملی تشخیص داده شده است و براساس بند پ ماده209 آیین‌نامه داخلی مجلس بلافاصله پس از جلسه کمیسیون باید به هیأت‌رئیسه مجلس ارائه شود تا هیأت‌رئیسه این سؤال را در دستور کار خود قرار دهد.

نماینده مردم بویین زهرا در مجلس شورای اسلامی درباره محورهای سؤالش از وزیر آموزش و پرورش، توضیح داد: این سؤال دارای محورهای مختلفی ازجمله علت اجرایی نشدن قانون رتبه‌بندی معلمان، اجرایی نشدن سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، پرداخت نشدن حقوق و مزایای معلمان حق‌التدریسی و اضافه‌کاری معلمان و چگونگی پرداخت مطالبات فرهنگیان است. وی افزود: البته در نشست اخیر کمیسیون آموزش و تحقیقات این ادعا طرح شد که آموزش و پرورش در برخی استان‌ها تمامی مطالبات فرهنگیان را پرداخت کرده است؛ درحالی‌که به هیچ وجه این مطلب درست نبود.

بابایی صالح ادامه داد: از سوی دیگر یکی از انتقادات مطرح در کنار مطالبات معلمان، اضافه‌کاری برخی کارکنان اداری است که پرداخت نمی‌شود. این نماینده مردم در مجلس با یادآوری اینکه معوقات فرهنگیان به قدری به تعویق افتاده است که سال گذشته 2‌ماه از اضافه‌کاری معلمان تباه و به‌طور کامل فراموش شد و پرداخت نشد، افزود: این حقی است که باید به فرهنگیان اعطا شود و مسئول این موضوع شخص وزیر آموزش و پرورش است.

وی با یادآوری اینکه وزیر آموزش و پرورشی که تمام معاونان اداری و مالی خود را تغییر داده و همه معاونان این حوزه خود را از سازمان برنامه و بودجه آورده، چرا اقدامی در جهت بهبود وضعیت پرداختی‌ها و ساماندهی مطالبات فرهنگیان انجام نداده است، ادامه داد: برخی مطالبات آموزش و پرورش به شرکت‌های خدماتی مربوط می‌شود؛

برای مثال برخی از این شرکت‌ها حمل‌و‌نقلی هستند که خدمات مختلفی ارائه می‌دهند که به دلیل بدهی آموزش و پروش با این وزارتخانه قطع همکاری کرده‌اند. عضو هیأت‌رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سؤال که آیا وزیر به پرداخت مطالبات فرهنگیان در هفته معلم اشاره‌ای کرد یا خیر، گفت: اتفاقا با توجه به اینکه چنین قولی از سوی مسئولان آموزش و پرورش در رسانه‌ها مطرح شده است انتظار شنیدن چنین پاسخی را از وزیر داشتیم ولی او اشاره‌ای به این موضوع نکرد. .

کد خبر 404598

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =