همشهری آنلاین: دادگستری استان کردستان در بیانیه‌ای در خصوص پرونده «رامین حسین‌پناهی» از اعضای گروهک تروریستی کومله توضیحاتی را ارائه داد.

دادگستری استان کردستان

به گزار ش ایسنا، متن این بیانیه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

امروزه دشمنان نظام اسلامی از هر فرصت و ظرفیتی به‌ خصوص فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی برای پیشبرد مقاصد شوم خود استفاده و سعی می‌کنند اقدامات خرابکارانه و تروریستی خود را زیر پوشش‌های حقوق بشری و فعالیت مدنی به جامعه القاء نمایند.

بر اساس مدارک مستند، وی سال‌ها قبل از دستگیری تحت تأثیر برادرانش که عضو گروهک تروریستی کومله می‌باشند جذب این گروهک شده و برای آن‌ها در داخل کشور فعالیت‌هایی داشته است. حسین‌پناهی در اردیبهشت ماه سال 1394 به‌صورت غیرقانونی از کشور خارج و به این گروه می‌پیوندد و پس از گذراندن دوره‌های ضدامنیتی در قالب یک تیم نظامی برای انجام اقدامات تروریستی و ترور شهروندان در تیر ماه 1396 به داخل کشور اعزام که در درگیری با نیروهای نظامی سه نفر از عناصر نظامی گروهک کشته می‌شوند و وی نیز دستگیر می‌شود.

هنگام دستگیری، وی مسلح به سلاح کلاش، اسلحه کمری و نارنجک بوده است. در تحقیقات اقرار به ورود مسلحانه و درگیری با مأمورین نموده و نهایتاً در یک فرایند دادرسی عادلانه به‌اتهام بغی و با مداخله وکیل، محاکمه و به‌استناد مواد 287 و مفهوم مخالف 288 و ماده 211 و تبصره آن از قانون مجازات اسلامی به اعدام محکوم و حکم صادره پس از فرجام‌خواهی در دیوان عالی کشور ابرام می‌گردد.

کد خبر 404569

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار