همشهری آنلاین: آرزوهایم را به امانت نگه‌دار روایتی است از کشمکش‌های خانواده‌ای پرجمعیت برای نجات خویش در بحبوحه هجوم پرشتاب دشمن در سرزمین مادری که در قالب یک کتاب برای نوجوانان منتشر شده است.

روایت نوجوانانه جنگ در داستان آرزوهایم را به امانت نگه‌دار

به گزارش روابط عمومی دفتر نشر فرهنگ اسلامی، سیاوش نوجوان 13 ساله و راوی این داستان در عین حال با خاطرات شیرین و لذت‌بخش گذشته‌اش نیز در کشمکش است.

فروغ علی‌شاهرودی نویسنده این کتاب از زبان نوجوان داستانش قصه روزهای تلخ هجوم دشمن را روایت کرده است زمانی که دشمن در کوچه‌های شهر لحظه به لحظه به خانه قهرمان داستان نزدیک و نزدیک‌تر می‌شود و اعضای خانواده در تکاپو برای ترک خانه و خروج از شهر هستند.

در گیرودار لحظه‌های ترس و پراضطراب و غم‌انگیز هجوم دشمن، ذهن بازیگوش سیاوش با یادآوری خاطره‌های دلپذیر گذشته‌ای نه چندان دور، باعث می‌شود بر ترس‌هایش غلبه کند و رشد احساس دیگری را در وجودش دریابد.

پدر به او گفته بود: بعد از من تو مرد خانواده‌ای و باید حواست به همه چیز باشد. اول از همه این که جان و زندگی خواهرها و برادرهایت باید به اندازه جان و زندگی خودت مهم باشد؛ حتی بیشتر. این خاطرات، حس بزرگ‌ترین پسر خانواده بودن و مسئولیت حفظ و مراقبت از آن‌ها و ناگهان بزرگ و مرد شدن در وجودش رشد می‌کند، می‌بالد و شجاعانه و قهرمانانه این حس با رفتارهایش نمود پیدا می‌کند.

آرزوهایم را به امانت نگه‌دار به قلم فروغ علی شاهرودی، تصویرگری رضا دالوند و طراحی گرافیک کوروش پارسانژاد از سوی دفتر نشر فرهنگ اسلامی در 42 صفحه مصور و با قیمت 5000 تومان در فروشگاه‌های دفتر نشر ارایه شده است.

علاقه‌مندان می‌توانند این کتاب و دیگر آثار این مجموعه را از فروشگاه‌های دفتر نشر فرهنگ اسلامی تهيه كنند.

کد خبر 404487

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار