همشهری آنلاین: تلاش‌های مارول برای رقم زدن بلندپروازانه‌ترین پروژه سینمایی تاریخ استودیو در حال نتیجه دادن است و «انتقام‌جویان: جنگ ابدی» در نخستین ساعت‌های بامداد دوشنبه دومین افتتاحیه برتر در گیشه آمریکای شمالی لقب می‌گیرد.

انتقام جویان: جنگ ابدی

به گزارش همشهري آنلاين به نقل از ورايتي، «جنگ ابدي» به كارگرداني آنتوني و جو روسو فقط در پيش‌نمايش‌ها 106 ميليون دلار به دست آورده است؛ از جمله 39 ميليون دلار در نمايش روز پنجشنبه تا دومين اكران برتر تاريخ آمريكا در روز اول پس از «جنگ‌هاي ستاره‌اي: نيرو برمي‌خيزد» باشد. سومين فيلم از مجموعه «انتقام‌جويان» و نوزدهمين پروژه سينمايي شركت مارول چشم به يك افتتاحيه 240 ميليون دلاري دوخته است.

اگر «جنگ ابدي» در پايان روز يكشنبه فقط دو ميليون دلار كمتر از 250 ميليون دلار بفروشد، پس از ركورد 248 ميليون دلاري «نيرو برمي‌خيزد» در سال 2015 در رده دوم بهترين افتتاحيه گيشه آمريكاي شمالي قرار مي‌گيرد. سال گذشته «جنگ‌هاي ستاره‌اي: آخرين جداي» با 220 ميليون دلار فروش در سه روز اول اكران پايين‌تر از «نيرو برمي‌خيزد» ايستاده بود.

«جنگ ابدي» كه به احتمال فراوان پرفروش‌ترين فيلم ابرقهرماني تاريخ هم خواهد شد، همزمان با آمريكاي شمالي در 43 منطقه ديگر دنيا روي پرده رفته و 179 ميليون دلار به حساب استوديو ديزني واريز كرده است. به لطف فروش خوب اين فيلم و عملكرد خيره‌كننده «پلنگ سياه»، درآمد ديزني در پايان چهارمين ماه سال 2018 از مرز يك ميليارد دلار گذشته است. با توجه به اكران «سولو: داستاني از جنگ‌هاي ستاره‌اي» و «مرد مورچه‌اي و زنبورك» در تابستان آينده، رقم درآمدهاي ديزني از اين هم بسيار فراتر خواهد رفت.

پس از «نيرو برمي‌خيزد»، «آخرين جداي»، «دنياي ژوراسيك»، «انتقام‌جويان» و «پلنگ سياه»، مي‌توان «جنگ ابدي» را ششمين فيلم پرفروش تاريخ با افتتاحيه 200 ميليون دلاري دانست.

کد خبر 404104

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار