مجموع نظرات: ۰
چهارشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۸۵ - ۱۰:۰۰
۰ نفر

همزمان با روز آتش نشانی و ایمنی خودروهای تاکسی و وانت بارهای شهر تهران به کپسول 6 کیلویی اطفای حریق مجهز می شوند.

به گزارش سما، محمدرضا حاجی بیگی - مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران- درهجدهمین نشست ادواری معاونان خدمات شهری کلانشهرهای کشور با اعلام این خبر گفت: به منظور تامین ایمنی در برابر حوادث ، خودروهای تاکسی و وانت بارها به کپسول 6 کیلویی اطفای حریق مجهز می شوند.

وی تصریح کرد: اجرای این طرح در هفته اول مهرماه همزمان با روز آتش نشانی وایمنی و از خودروهای تاکسی با پلاک نارنجی آغاز خواهد شد.

این مقام مسؤول همچنین گفت: ضمن ارائه کارت و کپسول 6 کیلوئی به دارندگان خودروهای تاکسی و وانت بارها ، بروشورهایی نیز به منظور آموزش اولیه برای اطفا و مهار حریق در اختیار رانندگان محترم قرار می گیرد.

محمدرضا حاجی بیگی در ادامه افزود: اگر در صورت بروز حوادث آتش سوزی دارندگان این کارت بتوانند قبل از به وجود آمدن مشکلات مالی بیشتر حریق را مهار کنند، مبلغ 30 هزار تومان هدیه دریافت می کنند.

وی اظهار کرد: متاسفانه در هنگام بروز بسیاری از حوادث در سطح شهر تهران شهروندان به جای تماس با تلفن 125 با شماره تلفن 110 تماس می گیرند، لذا با توجه به اهمیت دقیقه ها و ثانیه ها برای اطفای حریق ضرورت دارد که اطلاع رسانی در این خصوص در سطح گسترده ای صورت بگیرد.

وی خاطرنشان کرد: سازمان آتش نشانی به رغم حضور مستمر در بلایای طبیعی و تجارب بالا از حمایتهای مالی و پشتیبانی مشابه هلال احمر برخوردار نیست .

وی در خصوص مهم ترین نیازهای سخت افزاری در زمینه ایمنی کلان شهرها گفت: تدارک ایستگاه های آتش نشانی از نظر تعداد، موقعیت و ساختار مناسب، مقاوم سازی ایستگاه های موجود در برابر زلزله، توسعه ناوگان آتش نشانی از نظر خودروهای عملیاتی، تدارک تجهیزات مخابراتی و ارتباطی با توجه به تکنولوژی روز، تمهید وسایل و تجهیزات حریق و نجات استاندارد، یکسان سازی تجهیزات فنی، سهولت سرویس و نگهداری ، تامین منابع مالی و منطبق بودن با شرایط بومی از مهمترین نیازهای سخت افزاری در زمینه ایمنی کلان شهرها محسوب می شود.

کد خبر 4029

پر بیننده‌ترین اخبار شهری

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

دیدگاه خوانندگان

وبگردی

اخبار بازار و کسب و کار