دوشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۳
۰ نفر

همشهری آنلاین: وزارت آموزش و پرورش چین برنامه دارد تا در پنج سال آینده به ۵۰۰ استاد و پنج هزار دانشجو آخرین نظریات هوش مصنوعی را تدریس کند.

براساس گزارش ایسنا، وزارت آموزش و پرورش چین برنامه آموزشی 5 ساله آموزش و استعدادیابی هوش مصنوعی خود را راه‌اندازی کرده تا تعداد متخصصان در حوزه "هوش مصنوعی" (AI) افزایش یابد.

قرار است در پنج سال آینده، 500 استاد و 5 هزار دانشجو به عنوان بخشی از این طرح در این برنامه شرکت کنند و این برنامه در برترین دانشگاه‌های چین اجرایی شود.

برنامه آموزش بین‌المللی هوش مصنوعی برای دانشگاه‌های چین، هم اکنون در دانشگاه پکینگ (Peking) چین در حال اجرا است.

دولت، شرکت‌ها، دانشگاه‌ها، وزارت آموزش و پرورش، شرکت سرمایه‌گذاری فناوری Sinovation Ventures و دانشگاه پکینگ چین به عنوان بخش‌هایی از این برنامه هستند.

در این برنامه، متخصصان برجسته هوش مصنوعی دعوت خواهند شد تا یک گروه اولیه متشکل از 100 استاد و 300 دانشجو را آموزش دهند و این افراد چارچوب کلی هوش مصنوعی را بیاموزند.

قرار است در این برنامه آموزشی، آخرین نظریات و شیوه‌های هوش مصنوعی تدریس شود.

وزارت آموزش و پرورش این کشور برنامه دارد تا با ایجاد رشته‌های هوش مصنوعی و همچنین ارتقای این حوزه به سطح اول آموزش خود، سیستم انضباطی هوش مصنوعی در دانشگاه های چین را بهبود بخشد.

همچنین برنامه دارد تا در آینده با دانشگاههای آمریکا نیز همکاری کند و امکان بورسیه تحصیلی برای متقاضیان تحصیل در خارج از کشور را برای آنها فراهم سازد و مبادلات آموزشی میان چین و آمریکا را افزایش دهد.

کد خبر 402347

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار فناوری‌

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha