همشهری آنلاین: نماینده مردم شادگان در مجلس شورای اسلامی گفت: تالاب شادگان به علت نبود آب در حال تبدیل ‌شدن به دریاچه نمک است.

تالاب شادگان در آستانه تبدیل به دریاچه نمک

به گزارش مهر، مجید ناصری‌نژاد پیش از ظهر امروز در نشست ستاد مدیریت بحران خوزستان اظهار کرد: در حوزه آب شرب شهرستان شادگان مشکلاتی بیشتر و حادتر از شهرهای دیگر داریم.

ناصری‌نژاد با اشاره به این که در شادگان نخیلات و تالاب مشکلات دارند، گفت: مصوبات قبلی باید مرور شود چون رسیدن آب به شادگان بارها مصوب شده ولی این هدف هنوز محقق نشده است. استاندار بارها دستور داده ولی در زمینه اجرا کمی سستی داشتیم و آب به شهرستان نرسیده است.

وی با گلایه از این که بخش خنافره اصلاً آتش‌نشانی ندارد، بیان کرد: علاوه بر خشكسالی مشکل آتش‌سوزی در نخیلات هم برای شادگان اضافه ‌شده و تقاضای پیگیری را داریم؛ شهرداری‌ها و مراکز امدادرسانی را باید به تجهیزات و امکانات مجهز کنند.

نماینده مردم شادگان در مجلس با تاکید بر لزوم جلوگیری از آتش زدن مزارع نیشکر ادامه داد: مسئله کشت تابستانه را باید حل کرد و اگر امسال آب از مارون رها و به نخیلات نرسد قطعاً همه این نخیلات از بین می‌روند.

ناصری‌نژاد در ارتباط با تالاب شادگان گفت: قسمت انتهایی تالاب به دریاچه نمک تبدیل شده و قطعاً در صورت عدم راهگشایی و ارائه راهکار با طوفان نمک روبرو می‌شویم که ممکن است تمام منطقه را با مشکل مواجه کند. احداث کانال محیط ‌زیست برای تالاب مثل یک داروی اضطراری هست که باید در انجام آن تعجیل شود.

وی تاکید کرد: در آب شرب شادگان اضافه بر شوری، مسئله بوی بد ناشی از تعفن فاضلاب هم مشهود و ملموس است؛ واقعاً وضعیت بد بوی متعفن آب مصرفی مردم شادگان خیلی ظاهر، روشن و غیرقابل‌انکار است. از صبح که دوش گرفتم تاکنون چشمانم سوزش دارد و بوی نامطلوب و کدورت بالای آب هم مشکل‌ساز شده است.

نماینده مردم شادگان در مجلس با اشاره به این که قطع مکرر آب یکی دیگر از مشکلات حوزه آبرسانی است، افزود: برخلاف حرف مدیرعامل سازمان آب و برق خوزستان در شادگان در زمینه تامین آب شرب واقعاً مشکل داریم.

ناصری‌نژاد با تأکید بر این که باید بحران را جدی گرفت، یادآور شد: قرار بود حداقل از ۵۰ درصد ظرفیت آب غدیر برای شادگان استفاده شود ولی در حال حاضر شاید کمتر از ۳۰ درصد هست و این باعث افزایش شوری آب و بوی تعفن آن می‌شود.

کد خبر 402130

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار