همشهری آنلاین: شبکه خبری اسکای نیوز روز چهارشنبه به نقل از یک مقام آمریکایی گزارش داد که «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا با ادامه حضور نیروهای نظامی کشورش در سوریه برای مدت طولانی تری موافقت کرده است.

 ترامپ با ادامه حضور نظامیان آمریکا در سوریه موافقت کرد

به گزارش ایرنا، مقام مزبور به نقل از ترامپ یادآور شد که نیروهای آمریکایی باید تا زمان نابودی کامل گروه تروریستی داعش در سوریه بمانند.

در همین حال، خبرگزاری رویترز روز چهارشنبه به نقل از یک مقام بلندپایه دولت آمریکا گزارش داد: ترامپ در حالی در جلسه شورای امنیت ملی آمریکا با حفظ حضور نظامیان این کشور در سوریه به مدت اندکی طولانی تری موافقت کرده که در عین حال خواستار خروج نسبتا زود آنها از این کشور شده است.

مقام مزبور که نام وی منتشر نشده است، افزود: ترامپ با جدول زمانی مشخصی برای خروج نیروهای آمریکایی از سوریه موافقت نکرده، اما در حالی که می خواهد از شکست داعش مطمئن شود، خواستار کمک کشورهای دیگر منطقه و سازمان ملل متحد برای برقراری ثبات در سوریه شده است.

این مقام آمریکایی افزود: قصد نداریم فورا از سوریه خارج شویم، اما اراده رئیس جمهوری بر حمایت از تعهدی طولانی مدت در این کشور استوار نیست.

رویترز همچنین به نقل از «دنیل کوتس» مدیر سازمان اطلاعات ملی آمریکا گزارش داد که تصمیم مربوط به آینده حضور نظامیان آمریکا در سوریه اتخاذ شده و کاخ سفید به زودی آن را اعلام می کند. این تصمیم روز سه شنبه با تلاش همگانی در شورای امنیت ملی آمریکا گرفته شده است.

این در حالی است که رئیس جمهوری آمریکا بر بازگشت نیروهای نظامی کشورش از سوریه تاکید کرده و گفته است که ریاض در صورت تمایل به ادامه حضور نیروهای آمریکا در سوریه، باید هزینه آن را بپردازد.

وی اولویت نخست واشنگتن را در سوریه، خلاصی از شر داعش دانسته و مدعی شده که ایالات متحده به موفقیت های نظامی زیادی علیه داعش دست یافته است. این کشور اکنونن حدود دو هزار نظامی در سوریه مستقر کرده است.

کد خبر 402016

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار