همشهری آنلاین: بازارهای آسیایی پس از روند نزولی اخیر به دلیل ترس از آغاز جنگ تجاری بین چین و آمریکا، در معاملات چهارشنبه ۱۵ فروردین‌ماه موفق شدند رشدی ملایم داشته باشند.

ایسنا به نقل از خبرگزاری فرانسه نوشت: بورس توکیو بیشترین افزایش را در منطقه داشت و شاخص " نیک کی ۲۲۵" به لطف عملکرد صعودی بورس وال استریت و تضعیف ین که به نفع صادرکنندگان خواهد بود، با ۰.۵ درصد افزایش به ۲۱۳۸۹.۲۷ واحد رسید. هر چند که آثار این افزایش در ژاپن به سرعت محو شد و بازارهای کره جنوبی و استرالیا به دلیل ترس از جنگ تجاری قرمزپوش باقی ماندند.

آمریکا به تازگی فهرستی از واردات چین به ارزش ۵۰ میلیارد دلار را منتشر کرده است که در معرض اعمال تعرفه‌های وارداتی قرار دارند، امری که نشانه‌ای آشکار از رو در رویی با پکن تلقی می‌شود. چین سریعا به این اقدام واکنش نشان داد و اعلام کرد آماده است این " حرکت غیرواقع گرایانه و حمایت گرایانه‌ای که به نفع هیچ کشوری نیست" را تلافی کند.

استفان اینس - تحلیلگر "اونادا سکیوریتیز" نوشت: طرفین هنوز در حال بازی با جنگ تجاری هستند و لفاظی‌های بین آمریکا و چین می‌تواند بیشتر شود.

نمادها در چین نسبتا بالاتر بازگشایی شدند و شاخص " شانگهای کامپوزیت" با ۰.۳ درصد افزایش به ۳۱۴۷.۰۵ واحد رسید و شاخص " هانگ سنگ" با ۰.۲ درصد افزایش به ۳۰۲۴۴.۲۲ واحد رسید.

صعود بورس‌های آسیایی به دنبال روند صعودی بورس وال استریت در روز گذشته انجام می‌شود. در معاملات روز سه‌شنبه شاخص " داو جونز" با ۱.۷ درصد افزایش در سطح ۲۴۰۳۳.۳۶ واحدی بسته شد. شاخص " اس اند پی ۵۰۰" ۱.۳ درصد افزایش یافت و " نزدک" با یک درصد افزایش، از فشار روزهای اخیر رها شد. در انگلیس نیز شاخص " فوتسی ۱۰۰" ۰.۴ درصد افزایش یافت و به ۷۰۳۰.۴۶ واحد رسید.

در بازار ارز هر دلار از ۱۰۶.۶۰ ین به ۱۰۶.۵۶ ین رسید، یورو از ۱.۲۲۷۱ دلار به ۱.۲۲۷۵ دلار افزایش یافت و پوند از ۱.۴۰۵۷ دلار به ۱.۴۰۷۶ دلار رسید.

نفت برنت دریای شمال با ۲۲ سنت کاهش به ۶۷.۹۰ دلار در هر بشکه رسید و نفت " وست تگزاس اینترميدیت" با ۲۱ سنت کاهش به ۶۳.۳۰ دلار در هر بشکه رسید.

کد خبر 401955

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار