همشهری آنلاین: بر اساس آمارهای رسمی اخیر انگلیس، تقریبا ۳۰ هزار خانوار از خانواده‌های تک والد سال گذشته در این کشور بی‌خانمان شده‌اند و این آمار در پنج سال گذشته افزایش هشت درصدی داشته است.

بی‌خانمان انگلیسی

به گزارش ایسنا، موسسه خیریه "شِلتِر" مخصوص پناه دادن و اسکان بی‌خانمان‌ها در این کشور با استناد به آمار دولتی اعلام کرد که تقریبا سه چهارم از خانوارهای بی‌خانمان در انگلیس از خانواده‌های تک والد هستند.

این موسسه علت بی‌خانمان شدن این افراد و بحران مسکن در آنها را کار نیمه وقت، درآمد محدود و هزینه‌های بالا و مراقبت همزمان از کودکان‌شان اعلام کرده است.

دولت انگلیس اعلام کرده که در مبارزه با بی‌خانمانی ۱.۲ میلیارد پوند سرمایه‌گذاری کرده است.

مدیر یک موسسه خیریه با اشاره به افزایش مراجعه خانواده‌های تک والد به این موسسه برای برخورداری از مشاوره و حمایت به هنگام مواجه با بی‌خانمانی و اخراج شدن از کارشان، اظهار داشت: با مواجه طوفانی از افزایش هزینه‌های زندگی، رکود دستمزدها و تغییرات در سیستم ارائه مزایای رفاهی، شبکه‌ای ضروری برای رفاه خانواده‌ها از بین رفت و خانواده‌های تک والد مجبور به تلاش سخت برای حفظ سقف بالای سر کودکان‌شان شدند.

وی افزود:‌ لازم است که اعتبار جهانی و محدودیت مزایای رفاهی اصلاح شود تا تغییرات نامطلوب و صنفی ناشی از آن برای خانوارهای تک والد کاهش یابد.

اکثریت قریب به اتفاق خانواده‌های بی‌خانمان دارای فرزند در محل‌های موقتی اقامت داده می‌شوند. آمارهای منتشر شده نشان می‌دهد که تعداد خانوارهای در اقامت موقت از سال ۲۰۱۰ حدود دو سوم افزایش یافته‌اند.

سال گذشته تعداد ۷۸ هزار و ۹۳۰ خانوار در محل اقامت موقت سکنی داشتند که نسبت به سال گذشته چهار درصد و نسبت به ابتدای دهه اخیر ۶۴ درصد افزایش داشته است.

به گزارش بی‌بی‌سی، محل‌های اقامت موقت اغلب بسیار کوچک، نامناسب و گاهی حتی خطرناک بوده که می‌تواند تاثیرات ویران‌کننده‌ای بر زندگی و سلامت روان افراد ساکن در آن داشته باشد.

کد خبر 401904

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار