همشهری آنلاین: انجمن تولید کنندگان و معامله‌کنندگان خودرو انگلیس اعلام کرد که آمار تولید خودرو در این کشور برای هفتمین ماه پیاپی روند نزولی طی کرده است.

خودر سازی

به گزارش ایرنا، این نهاد انگلیسی در گزارشی اعلام کرد، در ماه فوریه (بهمن و اسفند) 145 هزار خودرو به خط تولید رسیده که این میزان در مقایسه با ماه فوریه سال قبل 4.4 درصد کاهش داشته است. همچنین صادرات خودرو به خارج نیز روند مشابهی طی کرده و 0.8 درصد کاهش داشته است.

«مایک هاوز»رئیس اجرایی انجمن سازندگان و معامله‌کنندگان خودرو انگلیس نسبت به تداوم این روند در صنعت خودروسازی این کشور به‌شدت ابراز نگرانی کرد. او با این‌حال ابراز امیدواری کرد که موافقت هفته گذشته سران اروپا با راهبرد مرحله دوم مذاکرات برگزیت سبب بازگشت اعتماد به فضای اقتصادی کشور گردد.

هاوز همچنین با اشاره به وابستگی صنعت خودروسازی انگلیس به واردات قطعات یدکی از اروپا تأکید کرد که توافق نهایی برگزیت بایستی به‌گونه‌ای باشد که واردات به این کشور به مشکل نخورد.

بر اساس برنامه اعلام‌شده انگلیس دقیقاً یک سال دیگر رسماً از اتحادیه اروپا خارج خواهد شد و در این مدت فرصت دارد تا با طرف اروپایی درباره آینده همکاری‌های تجاری به توافق برسد.

دو طرف تلاش می‌کنند تا ماه اکتبر آینده به تفاهم دست یابند تا پیش از خروج انگلیس از اتحادیه اروپا، این توافق را به تصویب پارلمان‌های اروپا و انگلیس برسانند.
علاوه بر ابهامات اقتصادی ناشی از خروج انگلیس از اتحادیه اروپا، سیاست نامشخص دولت محافظه‌کار ترزا می درباره آینده خودروهای دیزلی، سبب کاهش سرمایه گذاری خارجی در این صنعت شده است.

کد خبر 401653

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار