همشهری آنلاین: رئیس پلیس راه راهور ناجا تاکید کرد: براساس استعلام از سامانه‌های موجود می‌توان دریافت که در ۱۰ روز گذشته نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش ۱۲ درصدی سفرها را شاهدیم. وی از کاهش ۳ تا ۵ درصدی تصادفات خبر داد.

راهور جاده

به گزارش ایلنا، سردار حمیدی، رئیس پلیس راه راهور ناجا گفت: در ۱۰ روز گذشته از ۲۴ اسفند، ۱۲ درصد افزایش تردد نسبت به مدت مشابه سال قبل را شاهد بوده‌‌ایم.

وی افزود: این افزایش تقاضای سفر می‌طلبد تا هموطنان و رانندگان بیش از گذشته قوانین و مقررات را رعایت کنند تا مشکلی برای خود و دیگران پیش نیاورند.

رئیس پلیس راه راهور ناجا ادامه داد: ما در این مدت ۴ تا ۵ درصد کاهش تصادفات تا این لحظه داشته‌ایم و عمده‌‌ترین علت وقوع تصادف هم مبحث عدم توجه به جلو ناشی از خواب‌آلودگی و خستگی بوده است.

سردار حمیدی با بیان اینکه دور اول سفرها به پایان رسیده است و از امروز شاهد آغاز دور دوم سفرهای نوروزی هستیم، اظهار داشت: ما حدود ۶۰ درصد تصادفات‌مان در ۳۰ کیلومتری شهرهاست جایی که راننده فکر می‌کند سفر به پایان رسیده و تمرکزش کمتر می‌‌شود و اگر راننده در این مقطع توجه کافی نداشته باشد مشکل‌ساز می‌شود.

کد خبر 401483

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار