همشهری آنلاین: معاون آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی گفت؛ با جدا شدنِ اعضای هیات علمی بازنشسته و دارای سنین بالا، مشخص خواهد شد که چه تعداد نیروی هیات علمی کمبود داریم که حتما در سال ۹۷ برای جبران آن، جذبِ هیات علمی خواهیم داشت.

علیرضا رهائی

علیرضا رهائی،معاون آموزشی دانشگاه آزاد،  در گفت‌وگو با ایلنا، گفت: در حال حاضر ما اعضای هیات علمیِ تمام وقتی داریم که به دلیل کاهش کلاس‌های درسی، در بعضی از واحدهای دانشگاهی حتی شاید در حد ۲ واحد درس هم ندارند لذا اولویت اول دانشگاه استفاده از اساتید موجود و تمام وقتِ خودِ دانشگاه است که هم مایه تشویق آنها به کارهای پژوهشی باشد و هم اینکه در کارهای آموزشی، با فراهم ساختنِ کلاس درسِ کافی، فرایندِ کارشان را کامل کنیم.

وی افزود: از طرفی یک سری اعضای هیات علمی بازنشسته داریم که به تدریج از دانشگاه جدا می‌شوند. برخی نیز در سنین بالا به سر می‌برند؛ تعداد بسیار قابل توجهی در واحدها اعم از تهران و شهرستان‌ها هستند که سنین بالای ۷۵ سال و حتی تا ۹۵ سال دارند، در عین حال بطور طبیعی همانگونه که در قانون هم مطرح شده است، افراد با سن بالای ۷۵ سال شاید دیگر توانایی ارائه یک سری فعالیت‌های آموزشیِ موثر و مفید را نداشته باشند، لذا در دانشگاه مصوب شده است که از اساتید بالای ۷۵ سال برای ادامه کار، عذرخواهی و تشکر کنیم.

معاون آموزشی دانشگاه آزاد افزود: با جدا شدنِ اعضای هیات علمی بازنشسته و دارای سنین بالا، مشخص خواهد شد كه چه تعداد نیروی هیات علمی کمبود داریم که حتما در سال ۹۷ برای جبران آن، جذبِ هیات علمی خواهیم داشت.

وی در ادامه در مورد بیانیه برخی دانشجویان دانشگاه آزاد در اعتراض به انحلالِ گروه‌های تخصصی در بعضی دانشکده‌ها، گفت: ما در بعضی از واحدهای دانشگاه آزاد مثل واحد علوم تحقیقات، تعداد زیادی گروه آموزشی داشتیم که این گروه‌ها در حد استاندارد و حتی مشابه هیچکدام از دانشگاه‌های دولتیِ معتبر و نیز دانشگاه‌های غیرانتفاعی نبود.

او افزود: به ترتیبی که در یک رشته، برای مقاطع مختلف، سه گروه داشتیم؛ فرض کنید در یک رشته مشخص مثل روانشناسی، برای سطوح کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا، ۳ گروه داشتیم که این در هیچ کجای دنیا نمونه مشابه و سابقه ندارد؛ معمولاً یک زمینه تخصصی، یک گروه آموزشی باید وجود داشته باشد. به همین دلیل یک ارزیابی مجددی صورت گرفت و در راستای نظام منطقی، این نقیصه رفع شد. اینکه عنوان شده تعدادی از گروه‌ها تعطیل شده‌اند، صحیح نیست؛ در واقع گروه‌ها یکپارچه شده‌اند.

کد خبر 401389

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار