همشهری آنلاین: مدیرکل دفتر مدیریت بیماری‌های غیرواگیر وزارت بهداشت با اعلام جان باختن ۱۶ تن در چهارشنبه سوری سال گذشته، گفت: یک چهارم آسیب‌دیدگان چهارشنبه‌سوری عابران و رهگذران هستند.

سوختگی

به گزارش ایسنا، دکتر افشین استوار افزود: سال ۹۵ متاسفانه ۱۶ نفر در حوادث چهارشنبه سوری فوت کردند. بیش از ۵۰۰ نفر در بیمارستان‌ها بستری شدند و ۳۰ نفر نیز دچار معلولیت شدند.

وی افزود: بیشترین موارد حادثه در تهران رخ داد ولی به نسبت جمعیت استان‌ها باید گفت که استان‌های غربی، کردستان، آذربایجان غربی و همدان بیشترین سوانح را داشتند.

وی بیان داشت: اغلب سوانح مربوط به نوجوانان پسر بوده که بیش از ۸۰ درصد را تشکیل می‌دهد، یعنی دو - سوم حوادث چهارشنبه سوری مربوط به نوجوانان است.

استوار خاطرنشان کرد: ما معتقدیم افزایش آگاهی عمومی و حساسیت جامعه می‌تواند در پیشگیری از بروز حوادث کاملا موثر باشد، چون این حوادث کاملا قابل اجتناب هستند.

بنابر اعلام روابط عمومی معاونت بهداشت وزارت بهداشت، وی از مردم خواست در این زمینه مراقب پسران و فرزندان خود باشند تا این مراسم جشن تبدیل به عزا نشود.

وی این جشن را دارای قدمت هزاران ساله دانست که در سالیان اخیر تبدیل به ضد خود شده است و گفت: هر سال تعداد زیادی از مردم بخاطر رفتارهای ضد اجتماعی و حادثه‌زای عده‌ای قلیل آسیب می‌بینند که امیدواریم امسال شاهد کاهش این سوانح باشیم.

کد خبر 400289

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار