همشهری آنلاین: معاون آموزش و پژوهش سازمان محیط زیست کشور امروز گفت: کاهش تولید زباله در گیلان از نصب دستگاه زباله‌سوز مهم‌تر است.

کاهش تولید زباله از نصب دستگاه زباله‌سوز مهم‌تر است

به گزارش ایسنا، کاوه مدنی در صحن علنی شورای اسلامی رشت گفت: پر باران بودن به معنای نداشتن مشکل محیط زیست یک استان نیست و سازمان محیط زیست کشور در مورد پسماند گیلان دغدغه جدی دارد.

معاون آموزش و پژوهش محیط زیست کشور ادامه داد: متاسفانه از همه ظرفیت‌ها برای حل مشکلات زیست محیطی گیلان استفاده نشده است. توسعه‌یافتگی به ساخت بناهای زیبا نیست بلکه به داشتن محیط زیست سالم است.

کاوه مدنی تصریح کرد: باید وضعیت محیط زیست به خصوص وضعیت پسماند را بهتر کرد و شورا و شهرداری هم باید فعالیت بیش‌تری در ارتقای جایگاه محیط زیست انجام دهند.

مدنی خاطر نشان کرد: از خودمان شروع کنیم و از خود بپرسیم برای حل مشکل پسماند چه کرده‌ایم و چه کاری می‌توان انجام داد.

معاون محیط زیست کشور تاکید کرد: کاهش تولید پسماند از نصب زباله‌سوز مهم‌تر است. گیلانی‌ها تولید زباله زیادی دارند و باید آموزش‌ها را گسترده کنیم تا کاهش تولید زباله داشته باشیم.

مدنی با بیان این که سمن‌ها افتخار محیط زیست هستند و کم کاری دولتی‌ها را جبران می‌کنند، گفت: امروز باید برای جمع‌آوری زباله همه را دعوت کنیم و به جای سنگ‌های بزرگ به دنبال سنگریزه‌ها باشیم تا بتوانیم مشکلات را پله‌پله حل کنیم.

وی تاکید کرد: بطری‌های آب معدنی از مهم‌ترین پسماندها هستند.

مدنی خاطرنشان کرد: بهبود معیشت مردم دغدغه شورا است، واضح است که گردشگری وضعیت معیشتی مردم استان را ارتقا می‌دهد و توسعه گردشگری در گرو داشتن محیط زیست پاک و سالم است.

کد خبر 399898

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار