پنجشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۹:۴۵
۰ نفر

همشهری آنلاین: ترامپ به نمایندگان جمهوری‌خواه گفت انجمن ملی سلاح نفوذ زیادی بر شما دارد... من به آنها نیازی ندارم... قبلا هم به آن‌ها گفته‌ام وقتش است به این مهملات پایان دهیم.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده روز چهارشنبه در دیدار با تعدادی از نمایندگان کنگره با حمایت از طرح‌های محدود کردن فروش اسلحه، تعجب نمایندگان دموکرات و ناراحتی جمهوری‌خواهان را در پی داشت.

ترامپ که پس از تیراندازی خونبار دبیرستان استون‌من-داگلاس فلوریدا در چهاردهم فوریه و کشته شدن ۱۷ دانش‌آموز و معلم، نسبت به اصلاح قوانین فروش سلاح تمایل نشان داده بود، در این جلسه گفت که می‌خواهد از لایحه بررسی پیشینه خریداران اسلحه فراتر برود و خواستار طرحی «جامع» برای نظارت بر فروش سلاح شد.

در این جلسه گفتگو که به صورت مستقیم از شبکه‌های تلویزیونی ایالات متحده پخش می‌شد، دونالد ترامپ خواستار کامل‌تر شدن طرح پیشنهادی جان کارنین، سناتور جمهوری‌خواه درباره بررسی پیشینه خریداران شد و گفت:‌ «شما در زمینه بررسی پیشینه باید خیلی خیلی قدرتمند تر عمل کنید و خجالت نکشید.»

رئیس جمهوری ایالات متحده افزود: «خیلی خوب است که بتوانیم همه موارد لازم رابه این قانون اضافه کنیم.»

جان کورنین می‌گوید که اصرار بر گسترش این لایحه می‌تواند اجماع به دست آمده بر سر آن را بر هم بزند. وی به آقای ترامپ درباره برداشتن گام بزرگ هشدار داده و گفت: «در گذشته هم ما در انجام کارهایی که حتی می‌دانستیم در توانمان هست، شکست خورده ایم.»

این اولین‌بار نیست که آقای ترامپ بر خلاف تمایل حزب جمهوری‌خواه عمل می‌کند. وی که در انتخابات سال ۲۰۱۶ از حمایت انجمن ملی سلاح برخوردار بود، با حمایت از طرح محدود کردن فروش سلاح گرم، خود را در مقابل یکی از سنت‌های هم حزبی‌هایش قرار می‌دهد.

ترامپ در جلسه روز چهارشنبه هم حزبی‌های خود را بخاطر ترس از دست دادن حمایت انجمن ملی سلاح (NRA) و از دست دادن رای سرزنش کرد و افزود: «آن‌ها نفوذ زیادی بر شما دارند اما قدرت نفوذشان بر من کمتر است. من به آنها نیازی ندارم. او اضافه کرد که روز یکشنبه نیز در مهمانی خصوصی به مقامات این انجمن گفته است: «زمان آن رسیده که این مهملات را پایان دهیم.»

کد خبر 399704

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار آمریکا

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha