همشهری آنلاین: خبرگزاری فرانسه با گذشت یک سال از روی کار آمدن دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا، سیاست خارجی وی را در موضوعاتی چون مسائل جهانی، قراردادهای تجاری، ممنوعیت ورود مهاجران و تهدیدش به خروج از توافق هسته ای با ایران به تصویر کشید.

 سیاست خارجی ترامپ در سال نخست روی کار آمدنش به روایت خبرگزاری فرانسه

به گزارش ايرنا، این خبرگزاری در اینفوگرافی که روز شنبه در توییترش منتشر کرد، در تشریح سیاست های دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در جهان به موضوعاتی همچون جلوگیری از ورود همه مهاجران به آمریکا،خروج از توافق آب و هوایی پاریس و تهدید به خروج از سازمان جهانی تجارت اشاره کرده است.

بازتوییت یک ویدیوی منتسب به یک گروه راست افراطی گرا مخالف مسلمانان در انگلیس، توقف مذاکرات «مشارکت سرمایه گذاری و تجارت ترانس آتلانتیک (TTIP )» در حوزه اتحادیه اروپا و مخالفت با تحریم های روسیه توسط کنگره آمریکا از جمله سیاست های رئیس جمهوری آمریکا در اروپا بوده است.

طبق این گزارش ترامپ در حوزه آسیا نیز کره شمالی را تهدید به «نابودی کامل» و خروج از توافق ترانس پاسفیک (TTP) کرد.

سیاست رئیس جمهوری آمریکا در حوزه خاورمیانه شامل تحریم های جدید و تهدید به خروج از توافق هسته ای ایران بوده است.

ممنوعیت سفر از شش کشور عمدتا مسلمان و افزایش نیروهای آمریکایی در سوریه و افغانستان از جمله سیاست های ترامپ این منطقه بوده است.

در گزارش فرانس پرس همچنین از به رسمیت شناختن اورشلیم (قدس) به عنوان پایتخت اسرائیل به عنوان یکی دیگر از سیاست های رئیس جمهوری آمریکا در حوزه مسائل خاورمیانه و آفریقا و در مورد مسائل مربوط به کرانه باختری یاد شده است.

 سیاست خارجی ترامپ در سال نخست روی کار آمدنش به روایت خبرگزاری فرانسه

سیاست ترامپ در قاره آمریکا شامل دستور ساخت دیوار مرزی با مکزیک و مذاکرات دوباره درباره نفتا (قرارداد تجارت آزاد آمریکای شمالی) میان کانادا، مکزیک و آمریکا بوده است.

ترامپ چرایی پذیرش مهاجر از کشورهای هاییتی و السالوادور را زیر سوال برده است. استفاده از واژه «چاه توالت» در باره آنها انتقادهای فراوانی را برانگیخت و به خشم منتقدان مهاجر ستیزی دامن زد.

کد خبر 398537

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha