همشهری آنلاین: در پایان معاملات جمعه ۲۷ بهمن‌ماه بهتر شدن وضعیت بازارهای سهام و ضعیف باقی ماندن دلار باعث شد، قیمت نفت نسبت به سقوط هفته پیش خود بهبود یابد.

مهر به نقل از رویترز نوشت: در پایان معاملات روز جمعه 27 بهمن‌ماه بهتر شدن وضعیت بازارهای سهام و ضعیف باقی ماندن دلار باعث شد، قیمت نفت نسبت به سقوط هفته پیش خود بهبود یابد.

سهام جهان ششمین روز متوالی سوددهی خود را ثبت کردند تا بهترین هفته خود در بیش از ۲ سال اخیر را ثبت کنند.

هرچند دلار در معاملات روز جمعه نرخ خود را بهبود داد اما از لحاظ هفتگی، بدترین ضرر هفتگی خود در ۹ ماه اخیر را به ثبت رساند.

تضعیف دلار می‌تواند باعث بالا رفتن قیمت نفت و سایر کالاهای مرتبط با دلار شود.

نفت برنت ۵۱ سنت بالاتر به کار خود پایان داد تا به قیمت ۶۴.۸۶ دلار برای هر بشکه دست پیدا کند. این شاخص نفتی هفته خود را با سودی بیش از ۳ درصد به پایان برد و نسبت به سقوط ۸ درصدی هفته گذشته بهبود یافت.

نفت خام نیمه سنگین تگزاس غرب آمریکا، دابلیوتی‌آی، ۳۴ سنت یا ۰.۶ درصد بالاتر آمد و ۶۱.۶۸ دلار برای هر بشکه بسته شد.

دابلیوتی‌آی این هفته ۴ درصد سود کرد اما باید به خاطر داشت که این شاخص نفتی در هفته گذشته نزدیک به ۱۰ درصد ارزش خود را از دست داده است.

تونی هندریکس، تحلیل‌گر شرکت سرمایه‌گذاری سی‌اچ‌اس، می‌گوید: با سقوط شدید قیمت نفت خام که در هفته گذشته، قبل از چهارشنبه، مشاهده کردیم، انتظار بهبود قیمت‌ها هم می‌رفت. هرچند وقتی به تعداد چاه‌های حفاران آمریکایی می‌نگریم و تعداد چاه‌های آمریکا این هفته ۷ حلقه بالا رفته است، باید گفت که قیمت‌ها خیلی بالا نخواهند رفت.

طبق اعلام گزارش بیکرهیوگز از جنرال الکتریک، تعداد چاه‌های فعال آمریکا که شاخصی از میزان تولید در آینده است، به ۷۹۸ حلقه چاه رسیده است که بالاترین میزان ۳ سال اخیر آن است.

طبق اعلام اداره اطلاعات انرژی، هفته گذشته تولید نفت خام آمریکا به رکورد ۱۰.۲۷ میلیون بشکه در روز رسید که از تولید عربستان هم بیشتر است.

کد خبر 398481

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha