همشهری آنلاین: یونیسف اعلام کرد در سال گذشته در مناقشه‌های جهان از ۲۵۰ هزار کودک سرباز استفاده شده است.

یونیسف اعلام کرد | بهره گیری از ۲۵۰ هزار کودک سرباز در جهان

به گزارش خبرگزاري صدا و سيما به نقل از شبکه فرانس 24، يونيسف امروز به مناسبت روز جهاني مبارزه با بهره گرفتن از کودکان در جنگ‌ها اعلام کرد، در سال گذشته در مناقشه هاي جهان از 250 هزار کودک سرباز استفاده شده است.

در حال حاضر شماري از کشورهاي جهان به ويژه کشورهاي آفريقايي با اين معضل روبه رو هستند به طوري که يک سوم کودک سربازهاي جهان در آفريقا به سر مي برند . کشور سودان جنوبي که از بيش از چهار سال پيش درگير جنگ هاي داخلي است بيش از همه با اين معضل روبه رو است.

بر اساس آمارهاي سال 2016 يونيسف (صندوق کودکان سازمان ملل) 250 هزار کودک سرباز در جهان وجود دارد که يک سوم آنها در آفريقا هستند. اين کودک سربازها در 20 کشور جهان وادار به جنگيدن، جاسوسي يا انجام عمليات انتحاري مي شوند و در بين اعضاي گروه‌هايي همچون ارتش دموکراتيک سودان يا بوکوحرام که خارج از کنترل دولت‌ها هستند، زندگي مي کنند.

يونيسف مدتهاست برنامه اي را براي بازپروري کودکاني که قرباني آسيب هاي ناشي از اين جنگ‌ها و خشونت‌ها و به ويژه خشونت‌هاي جنسي شده اند آغاز کرده است. هفته گذشته 300 کودک سرباز به کمک يک برنامه سازمان ملل در سودان جنوبي آزاد شدند. تخمين زده مي شود در مجموع 230 هزار کودک دوران رشد خود را در مناطق جنگي سپري مي کنند.

کد خبر 398119

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار