همشهری آنلاین: خبرگزاری فرانسه از سئول گزارش داد که ورزشکاران کره شمالی از قبول تلفن‌های گلکسی نوت ۸ شرکت سامسونگ خودداری کرده‌اند.

ورزشکاران کره شمالی حاضر به پذیرش گوشی سامسونگ نشدند

به گزارش دئيچه وله، شرکت سامسونگ بر آن بود تا تلفن گلکسی نوت ۸ را در اختیار ورزشکاران کره شمالی هم قرار دهد، مشروط به آنکه آن‌ها پس از پایان رقابت‌ها گوشی خود را تحویل دهند. ورزشکاران کره شمالی حاضر نشده‌اند هدیه سامسونگ را بپذیرند.

کمیته برگزار کننده رقابت‌های المپیک زمستانی کره جنوبی، پیش‌تر اعلام کرده بود که این تلفن‌ها در اختیار همه ورزشکاران قرار می‌گیرد، اما ورزشکاران کره شمالی و ایران موظف هستند، پس از پایان رقابت‌ها گوشی‌ها را تحویل مقامات دهند.

شرکت سامسونگ كره جنوبي، اسپانسر رقابت‌های المپیک پیونگ چانگ است. این شرکت برای ورزشکاران و دست‌اندرکاران فدراسیون المپیک نسخه معینی از تلفن‌های گلکسی نوت ۸ تولید کرده که حاوی اطلاعات لازمه درباره المپیک زمستانی است. اطلاعاتی که شامل جدول زمانی و محل برگزاری رقابت‌ها می‌شود.

روز چهارشنبه ۷ فوریه (۱۸ بهمن) خبر کوتاهی که توسط خبرگزاری فرانسه منتشر شد، به جنجالی دامن زد. این خبرگزاری اعلام کرده بود که هدیه شرکت سامسونگ شامل ورزشکاران دو کشور ایران و کره شمالی نمی‌شود.

در همین رابطه هشتگ تحریم سامسونگ در شبکه‌های اجتماعی راه‌اندازی شد و بسیاری از کاربران با انشتار کامنت‌هایی ناخشنودی خودشان را از این تبعیض بیان کردند. در همین راستا سفیر کره جنوبی در تهران نیز برای پاسخگویی پیرامون موضوع به وزارت امور خارجه ایران احضار شد.

وزارت امور خارجه ایران به سفیر کره جنوبی اعلام کرد که این تبعیض با روح رقابت‌های المپیک سازگار نیست. محمدجواد ظریف، وزیر خارجه ایران در واکنش به این سیاست، مسئولان سامسونگ الکترونیکس را تهدید کرد که اگر تا پایان پنجشنبه ۸ فوریه در این سیاست تجدیدنظر نکنند و پوزش نخواهند، از تلفن سامسونگ استفاده نخواهد کرد.

وزارت امور خارجه ایران حتی اعلام کرد که اگر مسئولان سامسونگ رسما عذرخواهی نکنند، این موضوع می‌تواند به دامنه فعالیت این شرکت در ایران آسیب برساند.

به‌رغم آنکه شرکت سامسونگ در ارتباط با ورزشکاران ایران عقب‌نشینی کرده و گفته‌که ورزشکاران ایرانی می‌توانند تلفن‌های خود را پس از پایان رقابت‌ها کماکان حفظ کنند، اعتراضات و واکنش مسئولان ایران ادامه دارد.

خبرگزاری مهر روز جمعه ۲۰ بهمن به نقل از روابط عمومی دادستانی جمهوری اسلامی اعلام کرد که موضوع "اقدام توهین‌آمیز شرکت سامسونگ" پیگیری خواهد شد. معاون دادستانی کل جمهوری اسلامی موظف شده است مدیر شرکت سامسونگ در ایران را احضار کند و از او توضیح بخواهد.

کد خبر 397827

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha