همشهری آنلاین: یکی از سخنگوهای اتحادیه اروپا اعلام کرد: این اتحادیه از منافع مشروع بنگاه‌های اقتصادی خود در ایران حمایت می‌کند.

ایسنا به نقل از یورو اکتیو نوشت: اروپا باید تصمیم بگیرد که در برابر تهدید آمریکا به خروج از برجام و وضع تحریم‌های مجدد علیه ایران چه کاری انجام دهد، یکی از راه‌های پیش روی اتحادیه اروپا همراهی با سیاست‌های سختگیرانه‌تر پیشنهادی آمریکاست که می‌تواند به شرکت‌های اروپایی صدمه بزند. اتحادیه اروپا حمایت کامل خود از توافق هسته‌ای با ایران را اعلام کرده است و برخی از نمایندگان پارلمان اروپا گفته‌اند نباید زیر فشار آمریکا خم شد.

یکی از سخنگویان اتحادیه اروپا به یورو اکتیو گفته است: این اتحادیه همواره به دنبال محافظت از منافع شرکتهایش است. وی در پاسخ به این سوال که آیا اتحادیه اروپا برنامه‌ای برای محافظت از سرمایه‌گذاران خود در صورت خروج واشنگتن از توافق سال ۲۰۱۵ دارد یا خیر؛گفت: ما به شرایط فرضی اهمیتی نمی‌دهیم، اتحادیه اروپا همواره به دنبال محافظت از منافع مشروع بنگاه‌های اقتصادی خود است.

پس از دو سال مذاکرات حساس بین اعضای ۱+۵ (چین، روسیه، فرانسه، انگلیس، آمریکا و آلمان) با تهران که به رسیدن به برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) منجر شد؛ ایران برنامه هسته‌ای خود را محدود کرد و در عوض قرار شد تحریم‌های مرتبط با برنامه هسته‌ای این کشور برداشته شود. اما دولت ترامپ این توافق را شرم‌آور خوانده است که با منافع ملی آمریکا سازگار نیست و خواهان اصلاح آن شده است. اتحادیه اروپا به نوبه خود اعلام کرده کاملا به اجرای توافق هسته‌ای پایبند است؛ بروکسل با توجه به بازرسی‌های آژانس بین‌المللی انرژی اتمی اعلام کرده که ایران به تعهدات خود پایبند بوده است.

کد خبر 397397

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار