همشهری آنلاین: معاون ظریف گفت: با وجود اجرای برجام از سوی ایران، دولت آمریکا از ابتدا بنای دشمنی با توافق هسته‌ای را گذاشت و بخش‌هایی از آن را نقض کرد.

ایسنا نوشت: سیدعباس عراقچی معاون وزیر خارجه کشورمان در بیست و نهمین نشست کمیته دائمی کنفرانس بین‌المللی احزاب آسیایی در سخنانی، افزود: دولت ترامپ در بیانیه‌ای که اخیرا منتشر کرد، با لحنی غیردیپلماتیک خواستار همراهی اروپایی‌ها برای نابودی توافق هسته‌ای شد. از این رو لازم است احزاب آسیایی و شرکت‌کنندگان در این کنفرانس به این امر مهم توجه داشته باشند.

وی همچنین از دبیرکل کمیته دائمی کنفرانس بین‌المللی احزاب آسیایی برای حمایت قاطع وی از برجام و اعلام حمایت این کمیته از این توافق قدردانی کرد.

معاون ظریف تاکید کرد: دولت ایران با هدف ایجاد اعتماد وارد مذاکرات برای رفع بحران ساختگی هسته‌ای شد و در جهت کاستن از بی‌اعتمادی توافقی برد ـ برد را پیش برد، توافقی که در چارچوب روابط دیپلماتیک در یک دهه اخیر بی‌سابقه بوده است و شاید بتوان گفت تنها نکته مثبت در دهه‌های گذشته در غرب آسیا این توافق بود.

وی تاکید کرد: در دو سال گذشته که از اجرای برجام می‌گذرد، ایران به تعهداتش پایبند بوده و این مساله 9 بار توسط آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و چهار بار توسط دبیرکل سازمان ملل مورد تایید قرار گرفت.

کد خبر 397156

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =